VIDEO Přišel, viděl, uchvátil! Plekanec proti Norům řádil

Podívejte se na české branky v duelu s Norskem zde (klikněte na obrázek).
Tomáš Plekanec byl hlavním strůjcem české kanonády proti Norsku. Byl u prvních tří gólů. Ten úvodní zařídil tak, že v přesilovce nahodil puk do norského brankoviště, kde jej úspěšně dorazil Tomáš Fleischmann.
Také druhý gól nese stopu Tomáše Plekance. Právě útočník Montrealu totiž nahodil puk za branku, kde jej sebral opět Tomáš Fleischmann a rychlým pohybem puk zasunul za záda zaskočeného Larse Haugena.
Třetí branka a opět je u ní Tomáš Plekanec. Buly na soupeřově modré čáře vyhrává před sebe, proskočí do třetiny, nahraje mezi kruhy Jiřímu Tlustému, který švihem zvyšuje na 3:0. "Ta třetí branka? Já to ani Tlustému neřekl, jen jsem si všiml, že se tam norský obránce špatně postavil, tak jsem to zkusil a vyšlo to."
Ve čtvrtém gólu Tomáš Plekanec prsty neměl, tentokrát se prosadil Martin Hanzal, který zakončoval důraznou akci Jakuba Voráčka. Moc se přitom nevyznamenal brankář Lars Volden.
Foto: Michal Eger
Jakub Šafránek Reuters Adam Sušovský Jakub Šafránek, Reuters, Adam Sušovský
14. 5. 2013 20:44
Podívejte se na branky v utkání Česko - Norsko v základní skupině mistrovství světa 2013.

Stockholm - Marek Židlický s Tomášem Plekancem sice nechtěli, aby z nich před klíčovým zápasem s Norskem dělali novináři či fanoušci spasitele, ale při pohledu na statistiky zápasu se jasně ukazuje, jak důležité tyto posily jsou.

Především tedy centr Montréalu Canadiens Plekanec. Přihrál na tři branky a rozstřílel dosud spící střelce Tomáše Fleischmanna a Jiřího Tlustého. Takhle by to teda šlo!

"Bavil jsem se před zápasem s Tomášem (Fleischmannem) a říkal mi, že se mu tady nedaří. Že mu nejde hrát ten evropský hokej. Řekl jsem mu, že to teda jdeme hrát tak, jak jsme zvyklí z NHL," řekl Plekanec, u kterého začaly všechny tři gólové akce první třetiny.

A přesně tak se stalo: Fleischmann dal první dva góly. Nejprve důrazně prostrkal puk za čáru pod ležícím brankářem, pak objel bránu, nic nevymýšlel a prostě jen vypálil.

A třetí gól Čechů? To už byla hotová Plekancova paráda. Ve středním pásmu vyhrál buly sám pro sebe, rozhlédl se, našel Jiřího Tlustého a ten sám z mezikruží mířil přesně k levé tyči.

"Obránce se špatně postavil, tak jsem to zkusil," culil se Plekanec po parádní individuální akci. Jeho útok pak trápil Nory dál, nebezpečný byl hlavně střelecky hodně aktivní Fleischmann. 

Na všechny se můžete podívat v této videogalerii.

 

Právě se děje

před 32 minutami

USA reagují na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, začnou rušit politické výjimky

Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci v Bílém domě oznámil, že dal pokyn vládě, aby zahájila proces rušení politických výjimek, které Hongkongu poskytovaly ze strany USA oproti pevninské Číně zvláštní status. Reagoval tak na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, pro nějž se ve čtvrtek vyslovil čínský parlament na svém plenárním zasedání. Informovaly o tom tiskové agentury.

Trump dodal, že Spojené státy také zakážou vstup do země "potenciálně rizikovým" osobám z Číny a začnou sankcionovat čínské oficiální činitele, kteří jsou podle Washingtonu zodpovědní za podrývání hongkongské ekonomiky. Podle amerického prezidenta Čína porušila své slovo ohledně zachování hongkongské autonomie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Antidopingový výbor ČR povede Petra Volková

Novou ředitelkou Antidopingového výboru České republiky byla jmenována Petra Volková. Čtyřicetiletá doktorka práv vystřídala ve funkci Martina Lukavského, který organizaci vedl teprve od poloviny ledna. Vedení výboru se dosavadní zástupkyně ředitele Volková ujme oficiálně v pondělí.

Volková v minulosti spolupracovala s Českomoravským fotbalovým svazem a Českým olympijským výborem. V antidopingovém výboru působí tři roky a už v březnu byla pověřena jeho řízením.

"Výbor již zpracoval antidopingový národní program pro rok 2020. Ten obsahuje šest stěžejních oblastí, například prevenci, vzdělávání, testování, mezinárodní spolupráci a podobně. Bude třeba zafixovat do povědomí sportovní veřejnosti, že nejsme pouze orgán represivní, ale také preventivní," řekla Radiožurnálu.

Jejím cílem je také zlepšit komunikaci sportovců a dopingových komisařů. "Ten předmět naší činnosti nás předurčuje k tomu, že sportovci zřejmě nejásají, když vidí nás nebo komisaře. A právě proto bude potřeba zkvalitnit komunikaci se samotnými sportovci a vyškolit si lépe komisaře, aby tam nedocházelo k žádným komplikacím a kontroly probíhaly v pořádku," uvedla.

Další zprávy