VIDEO Phoenix začal výhrou. Vrbata a Klesla skórovali

28. 4. 2012 7:44
Play off NHL: Phoenix - Nashville 4:3 pp

Glendale - Čeští hokejisté Radim Vrbata a Rostislav Klesla se v pátečním utkání play off NHL podíleli jedním gólem na výhře Phoenixu nad Nashvillem 4:3 v prodloužení.

Kojoti si tak připsali historicky premiérové vítězství ve druhém kole play off a ujali se vedení v sérii 1:0 na zápasy.

Útočník Vrbata v 8. minutě svou první trefou v letošních vyřazovacích bojích otevřel skóre zápasu, obránce Klesla, který si navíc připsal ještě asistenci, na začátku druhé třetiny poslal Kojoty do vedení 2:1.

VIDEO Letci znají soupeře. Jágr se střetne s Eliášem
VIDEO Washington vyřadil obhájce titulu z Bostonu

Domácí vedli v utkání celkem třikrát o jeden gól, hosté však pokaždé dokázali odpovědět. Nejdéle hájili Kojoti náskok 3:2, který zařídil v 37. minutě Mikkel Boedker.

Nashvillu se podařilo vyrovnat až necelých pět minut před koncem třetí třetiny, kdy se v přesilové hře prosadil Martin Erat.

Už posedmé z osmi zápasů letošího play off tak hokejisté Phoenixu museli bojovat o vítězství v prodloužení, v němž vybojovali všechny čtyři výhry v sérii prvního kola proti Chicagu.

Rozhodující gól tentokrát vstřelil v 15. minutě Ray Whitney po přihrávce dalšího českého hokejisty Martina Hanzala, který vyhrál vhazování v útočném pásmu.

Podívejte se na gólové momenty zápasu mezi Phoenixem a Nashvillem:

Výsledek - 2. kolo play off NHL:

Západní konference - 1. zápas:

Phoenix - Nashville 4:3 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 8. Vrbata, 24. Klesla, 37. Boedker (Klesla), 65. Whitney (Hanzal) - 15. Yip, 32. A. Kosticyn, 56. Erat. Střely na branku: 24:42. Diváci: 17.187. Stav série: 1:0.