VIDEO Pavelec vychytal Hemského. Colorado táhl Hejda

28. 2. 2012 11:01
Pavelcův Winnipeg prohrál 3:5 s Edmontonem

Denver - Hokejový obránce Jan Hejda se v pondělním utkání NHL podílel dvěma asistencemi na výhře Colorada nad Anaheimem 4:1. Na jeden gól přihrál i jeho český spoluhráč Milan Hejduk.

Avalanche si tak připsali čtvrté vítězství v řadě, sedmé z posledních deseti zápasů a v tabulce Západní konference poskočili už na deváté místo, přičemž se bodově dotáhli na osmý Dallas. Pomohlo jim k tomu i zaváhání dosud devátého Los Angeles, které prohrálo 1:2 na ledě Nashvillu.

VIDEO Michálek dál sází góly. Pomohl zdolat Islanders
VIDEO Hudler sice zářil, ale Lavinu nezastavil

Pozici v tabulce Východní konference si naopak nevylepšil Winnipeg, jenž s Ondřejem Pavelcem v brance podlehl 3:5 Edmontonu, druhému nejhoršímu týmu v celé NHL.

Jets, kteří tak zůstávají na osmé příčce Východní konference, přitom vedli po dvou třetinách 2:1. V třetím dějství ale Pavelec inkasoval z devíti střel čtyři góly, když Oilers otočili skóre hned v úvodu dvěma trefami v rozmezí pouhých 35 sekund.

Ještě v první třetině se Pavelcovi podařilo vytáhnout jeden skvělý zákrok, shodou okolností právě proti svému krajanovi Aleši Hemskému. Ten nicméně v utkání stejně jako Ladislav Šmíd zaznamenal alespoň jednu aistenci..

Pavelcův zákrok proti Hemskému (zdroj: NHL.com):

Výsledky NHL:

NY Rangers - New Jersey 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
17. Hagelin, 59. Callahan.

Nashville - Los Angeles 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
19. Josi, 24. Hornqvist - 57. Brown.

Calgary - St. Louis 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
6. Glencross - 20. a 27. Arnott, 15. Backes.

Colorado - Anaheim 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
10. McLeod (Hejda), 41. O'Reilly, 43. Duchene (Hejduk), 55. McClement (Hejda) - 39. Ryan. Střely

Winnipeg - Edmonton 3:5 (0:0, 2:1, 1:4)
36. Wellwood, 40. Burmistrov, 59. Antropov - 39. Whitney, 42. Jones (Hemský), 43. Petrell, 50. Hall, 58. Eberle (Šmíd). Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 58 minut, z 25 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 80 procent.