VIDEO Oystrickovi ruply nervy. Chtěl pomstít kapitána Lva

Adam Sušovský Adam Sušovský
3. 12. 2013 6:45
Nathan Oystrick se chtěl prát. Podívejte se, co se v utkání Lva s Petrohradem v Praze dělo.
Podívejte se, jak chtěl Nathan Oystrick mstít tvrdý zákrok na hlavu kapitána Lva. | Video: youtube.com

Praha - Tak takhle vyšponovaný zápas KHL Praha ještě neviděla. Lev v domácím prostředí dusil hvězdy Petrohradu a když na konci prodloužení Maxim Čudinov nevybíravě sestřelil kapitána Novotného, emoce deseti tisíc diváků i hráčů na ledě se rozletěly až pod strop haly.

Běžela už poslední minuta prodloužení: Jiří Novotný se dral středním pásmem do jednoho z posledních útoků, jenže najednou prásk! Novotný se od soupeře odrazil jako od zdi, po střetu s Makarovem přišel dokonce o helmu a to ho roznítilo jako málokdy.

Novotný: Ruplo to ve mně, ramenem by mi helmu nesundal

Český reprezentant v záchvatu bušil do mantinelu, křičel na lavičku Petrohradu a byl nepříčetný stejně jako všech deset tisíc fanoušků v hale. "Ruplo to ve mně, myslel jsem, že jsem to dostal loktem. Ramenem by mi helmu nesundal," říkal pak Novotný.

Na střídačku SKA Novotný křičel tak drze, že ho asistent trenéra odpálil vztyčeným prostředníčkem - a dostal za to pořádnou spršku pivem od diváků. Ten moment už bylo pozdě spor řešit s klidem, napjatí fanoušci chtěli pomstu. A ta málem přišla - nebýt včasného zákroku rozhodčích.

Oystrick: Dovolovali si moc, chtěl jsem se bít

Známý bouřlivák a tvrďák z obrany Lva Nathan Oystrick chtěl vyřešit vše pěstmi. Úplně se mu zatmělo před očima, shodil rukavice, helmu i hokejku a drápal se po Igoru Makarovovi. Oba se chtěli prát, sápali se po sobě dobrou minutu, ale rozhodčí je k sobě k nelibě fanouškům nepustili. Podívat se na to můžete i v našem videu.

"Dovolovali si na kapitána až moc, tak jsem se do toho vložil. Doufal jsem, že nás nechají se poprat, ale skončilo to rychle," komentoval zkrat Oystrick. "Já rvačky nevyhledávám, ale jsme tým a v kabině jedna rodina. Když je čas soupeři vyslat signál, jsem tady od toho."

Lev nakonec třeskutý zápas sice prohrál v dramatickém penaltovém rozstřelu 3:4, fanoušci ale stejně za urputnost a bojovnost, s jakou český celek vyrukoval na nejlepší tým v Evropě, odměnili hráče bouřlivým potleskem.