10. 11. 2022 7:03
Alexandr Ovečkin poslal v NHL tvrdým zákrokem Jana Ruttu k ledu a český obránce po srážce odstoupil z utkání.

I bez něj Pittsburgh zvítězil ve Washingtonu 4:1. Martin Nečas, který je na dvanáctém místě produktivity soutěže, vyšel podruhé za sebou naprázdno a s Carolinou podlehl na Floridě 0:3.

Rutta projížděl ve 33. minutě za brankou Pittsburghu s pukem na hokejce a chtěl jej pod tlakem napadajícího Matta Irwina rozehrát, když se přiřítil Ovečkin a srazil jej na led. Rozhodčí elitního kanonýra nepotrestali, naopak vyloučili českého beka, který o pár sekund později Ovečkina na oplátku krosčekoval. Pittsburgh v následném oslabení zvýšil trefou Brocka McGinna na 2:0.

Rutta poté odstoupil pro potíže v horní části těla a Pittsburgh dohrával zápas od konce druhé třetiny na čtyři klasické obránce, protože se mu zranil i Pierre-Olivier Joseph. Oslabení Penguins se ale semkli a základ úspěchu položili mezi 28. až 36. minutou, během který vstřelili první tři góly zápasu. Hosté zastavili sérii sedmi porážek.

Florida se ujala vedení v čase 9:21 dorážkou Nicka Cousinse a zbylé dva góly vstřelila v závěrečných deseti minutách. V přesilové hře zvýšil Aleksander Barkov a výhru zpečetil Sam Bennett při power play Caroliny. Hlavní postavou zápasu byl Spencer Knight, který zneškodnil čtyřicet střel včetně šesti pokusů Nečase. Z výhry se radoval i Radko Gudas, jenž v utkání zblokoval nejvíce střel ze všech (4) a připsal si i tři srážky.

Florida - Carolina 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky: 10. Cousins, 51. Barkov, 60. Bennett. Střely na branku: 36:40. Diváci: 13.225. Hvězdy zápasu: 1. Knight, 2. Barkov, 3. Cousins (všichni Florida).

Montreal - Vancouver 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)

Branky: 13. a 56. Dach, 1. Suzuki, 9. Xhekaj, 34. Hoffman - 45. L. Schenn, 49. Höglander. Střely na branku: 29:33. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Dach, 2. Gallagher, 3. Hoffman (všichni Montreal).

Washington - Pittsburgh 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Branky: 53. Johansson - 28. Zucker, 33. McGinn, 36. Petry, 59. Guentzel. Střely na branku: 25:28. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. McGinn, 2. DeSmith (oba Pittsburgh), 3. Johansson (Washington).

Anaheim - Minnesota 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branky: 34. Regenda - 37. a 44. Kaprizov, 42. Dumba, 52. Cramarossa. Střely na branku: 32:39. Diváci: 14.803. Hvězdy zápasu: 1. Kaprizov (Minnesota), 2. Regenda (Anaheim), 3. Gustavsson (Minnesota).

3. Colorado 11 6 1 4 40:31 13
4. Minnesota 13 6 1 6 39:42 13
5. Chicago 12 5 2 5 34:39 12
6. Arizona 12 5 1 6 35:46 11
7. Nashville 13 5 1 7 35:45 11
8. St. Louis 11 3 0 8 23:43 6