VIDEO Oslavy v Chicagu byly ještě větší než před třemi lety

ČTK Sport ČTK, Sport, youtube.com
28. 6. 2013 23:30
Naprosté hokejové šílenství zachvátilo při oslavách zisku Stanleyova poháru Chicago.
Podívejte se, jak hokejisté Chicaga slavili se svými fanoušky v ulicích města zisk Stanley Cupu. | Video: youtube.com

Chicago - Naprosté hokejové šílenství zachvátilo Chicago při oslavách zisku Stanley Cupu.

V ulicích, které zaplavila červená barva patřící neodmyslitelně k týmu Blackhawks, zdravilo své hrdiny při jejich triumfální jízdě ještě více lidí než před třemi lety, kdy jich byly podle odhadů policie dva miliony.

Fanoušci zaplnili vyhrazená prostranství města, kudy následně projížděly autobusy s hokejisty s otevřenou střechou, několik hodin dopředu.

S nápisy "Díky, Blackhawks. Skvělá sezona!" si krátili čekání na své miláčky skandováním "Let´s go Blackhawks" a nemohli se dočkat, až vše vypukne.

"Věříme, že se dostaneme co nejblíže, abychom dobře viděli na hráče a Stanley Cup," řekl jeden z fanoušků televizi WGN.

"Nemysleli jsme si, že tu zase budeme"

Stejně tak si poté velkou slávu vychutnávali i ti, kteří se o ni svými výkony postarali na ledě. Hokejisté s hlavou indiánského náčelníka na dresu, kteří ve finále Stanley Cupu udolali Boston 4:2 na zápasy.

"Jediným důvodem, proč je tenhle den takovou zábavou, jste všichni vy tady. Právě tohle dělá hokej tak zábavným," prohlásil útočník Patrick Kane, jenž byl vyhlášen nejužitečnějším hokejistou play off.

"Tohle nám už nikdo nikdy nevezme. Jsme šampioni," připomněl brankář Corey Crawford.

"Přivézt sem domů Stanley Cup dvakrát během čtyř let, to je něco neuvěřitelného. My kluci, co jsme tu už tehdy byli, jsme si mysleli, že není šance, aby se tohle celé tady opakovalo, ale vy jste to nějakým způsobem dokázali. Díky všem!" řekl směrem k fanouškům kapitán Jonathan Toews.

"Vím, že jsem skákal nahoru a dolů"

Velká party ve městě, které přitom ještě nedávno čekalo na triumf hokejistů v NHL dlouhých 49 let, následně naplno vypukla.

Jedním z těch, kteří si nemohli nechat velkou slávu ujít, byl i třiatřicetiletý Jason Kedzuch z Cambridge ve státě Massachusetts.

Nechyběl mezi zhruba tisícovkou fanoušků "Jestřábů" na rozhodujícím šestém duelu finále, které se hrálo v pondělí v bostonské TD Garden, ale zrovna tak pro něho bylo nemyslitelné, aby vynechal dnešní velký den v ulicích Chicaga, přestože to leží takřka 1400 km od jeho domova.

"Ta poslední minuta, těch 17 vteřin... Jen stěží si to všechno vybavuju. Jen vím, jak jsem skákal nahoru a dolů, a to tak, že jsem málem přepadl na sedadla přede mnou," vzpomínal Kedzuch na závěr šesté bitvy, kdy ještě v 59. minutě vedli Bruins 2:1, ale prohráli nakonec 2:3.

Chicago poděkovalo dopisem Bostonu

"Fanoušci Bruins byli ve stavu naprostého šoku a opouštěli stadion potichu jako nějací zombie," dodal Kedzuch. "Jsem moc rád, že tady u toho zpátky v Chicagu můžu být."

Chicago soupeři za průběh finále poděkovalo v otevřeném dopise, jejž v dnešním vydání zveřejnil deník Boston Globe. Jeho otištění si Blackhawks zaplatili jako celostránkovou reklamu.

"Hokej je tvrdá hra. Stejně tak, jako jsme byli ohromeni silou, talentem a soutěživým duchem Boston Bruins, nás zaujalo, jakého mimořádného přijetí se nám od vás dostalo," uvedli ve společně psaném dopise klubový šéf Rocky Wirtz s prezidentem klubu Johnem McDonoughem.

"Nastavili jste nám laťku vysoko"

"Rádi bychom srdečně poděkovali městu Bostonu, organizaci Bruins a také občanům Bostonu za přijetí našeho týmu, ale zároveň i mnoha lidí z Chicaga, kteří město navštívili," stojí v dopise, který v závěru připomíná soudržnost města a termín "Boston Strong" (Silný Boston) po nedávných bombových útocích během Bostonského maratonu.

"Stejně jako zbytku světa připomněly i lidem z Chicaga uplynulé dny sílu Bostonu. Rádi bychom, abyste věděli, že před velkým srdcem a laskavým duchem města smekáme klobouk. Jdete sami příkladem a pro ostatní jste nastavili laťku hodně vysoko," napsali představitelé vítězného klubu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Státní zdravotní ústav potvrdil další tři případy opičích neštovic v Česku

Případů už je celkem pět. Dva vzorky nových nákaz jsou od pacientů z vojenské nemocnice, jeden z nemocnice Bulovka.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Policie navrhla obžalovat muže z padělání očkovacích certifikátů

Policie ve čtvrtek navrhla obžalovat muže, kterého viní z padělání certifikátů dokládajících očkování proti covidu-19., informoval o tom mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Obviněnému hrozí až tříleté vězení. Policisté usilují o to, aby jeho počítač propadl státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy