VIDEO Nejlepší zákrok KHL? Předvedl ho obránce Nakládal

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
14. 9. 2013 10:00
Obránce Lva Jakub Nakládal vyhrál anketu o nejlepší zákrok týdne v KHL.
Zákrok Jakuba Nakládala pomohl Lvu vybojovat v Doněcku bod | Video: youtube.com

Praha - Lapačkou, vyrážečkou či holí? Nene! Žádné ze spektakulárních brankářských kouzel nepřebilo obětavý obranný zákrok Jakuba Nakládala.

Právě intervence zadáka pražského Lva se stala nejlepším zásahem úvodního týdne KHL.

Běžela 32. minuta prvního utkání na ledě Doněcku, když za stavu 2:1 pro Lev už už putoval z hole Lukáše Kašpara kotouč za gólmana Petriho Vehanena.

Překonaného strážce svatyně Pražanů však v brankovišti na poslední chvíli zaskočil Nakládal, jenž puk zastavil rukavicí a posunul jej zpět svému brankáři.

Lev přesto vedení neudržel a s Donbassem nakonec prohrál v prodloužení 2:3.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy