Největší rváč v hokejové lize? Hollweg má šanci

Sport Sport
24. 9. 2012 15:19
Hned dvakrát za zápas se stihl v nedělním západočeském derby mezi Karlovými Vary a Škodou Plzeň porvat Ryan Hollweg.
Ryan Hollweg v dresu Rangers v typické pozici
Ryan Hollweg v dresu Rangers v typické pozici | Foto: Reuters

Praha - Pořádně ostré bylo nedělní extraligové derby mezi Karlovými Vary a Škodou Plzeň.

Krom devíti gólů jej totiž okořenily i dvě nefalšované bitky, o které se postaral nový plzeňský brousek, Ryan Hollweg.

96kilová posila z Phoenixu Coyotes, která má na kontě 228 zápasů v NHL (a 349 trestných minut), si postupně vzala na paškál Vojtěcha Kloze a Martina Gründlinga.

Oba dva karlovarské hokejisty přitom poslala Američanova pravačka k zemi, za což si Hollweg vysloužil mohutné ovace plzeňské části publika.

A kde že se vlastně tento ostrý hoch v Plzni vzal? Během své kariéry v zámoří si zahrál i za New York Rangers a právě zde se s ním v kabině seděl Martin Straka, současný kapitán Indiánů.

Slovo dalo slovo a od nové sezony již Hollweg chrání technické hráče Plzně před každým bezprávím.

Pro fanoušky extraligy bude jistě zajímavé sledovat, zdali budou Hollwegovy pěsti v akci i o tomto víkendu. Už v pátek totiž jede Plzeň do Vítkovic, kde úřaduje Roman Polák, a v neděli přijede do západočeské metropole Sparta s Davidem Kočím.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Policie požádala o prodloužení lhůty v kauze farmy Čapí hnízdo

Policisté požádali o další prodloužení lhůty pro vyšetřování kauzy kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo, v níž je obviněn premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Mayerová. Uvedla to v pátek mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Nový termín lhůty mluvčí neuvedla, s dalšími dotazy odkázala na pražské městské státní zastupitelství, jehož žalobce Jaroslav Šaroch případ dozoruje. Lhůta byla v minulosti prodloužena několikrát, naposledy byla stanovena do konce února.

Babiš dlouhodobě odmítá, že by se kolem farmy dělo cokoli nezákonného, Mayerová v minulosti uvedla, že je přesvědčena o tom, že zákon porušen nebyl.

"Mohu potvrdit, že kriminalisté požádali o prodloužení lhůty. Ve věci si vyhradilo právo na poskytování informací městské státní zastupitelství. V případě dalších dotazů se prosím obraťte přímo na státní zastupitelství," uvedla Kropáčová.

Zdroj: ČTK
před 5 minutami

Hasiči v Chrastavě zasahují u požáru průmyslového objektu

V Chrastavě u Liberce zasahují hasiči u požáru průmyslového objektu. Vyhlásili nejvyšší zvláštní stupeň požárního poplachu. Zastavený je z bezpečnostních důvodů i provoz na železniční trati. Hasiči o tom informovali na twitteru.

Na místě je 13 jednotek hasičů. Zřejmě hoří výrobní hala v chrastavské průmyslové zóně nedaleko vlakového nádraží.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Španělský král Juan Carlos I. zaplatil 115 milionů korun, aby se vyhnul stíhání za daňové podvody

Španělský monarcha Juan Carlos I., který stál v v čele země od roku 1975 do roku 2014 a nyní má titul emeritní král, zaplatil 4,4 milionu eur (asi 115 milionů korun) finančnímu úřadu, aby se vyhnul stíhání kvůli daňovým podvodům. Dřívější informaci deníku El País potvrdil v pátek králův advokát. Jde už o druhou částkou, kterou zpětně zaplatil Juan Carlos I., který od srpna žije ve Spojených arabských emirátech (SAE). Loni v prosinci šlo o téměř 680 000 eur.

Králův advokát Javier Sánchez-Junco v prohlášení uvedl, že třiaosmdesátiletý monarcha zaplatil jako daňové vyrovnání částku 4 395 901,96 eur, včetně úroků a poplatků. Tato suma podle místních médií souvisí mimo jiné s jeho soukromými lety, jež mu financovala společnost jeho vzdáleného bratrance Álvara z Orleansu se sídlem v Lichtenštejnsku.

Deník El País napsal, že Juan Carlos I. je vyšetřován ve třech kauzách. Jedna se týká výstavby vysokorychlostní železnice v Saúdské Arábii, na niž v roce 2011 získalo zakázku konsorcium španělských firem a za jejíž ovlivnění u přátel v královské rodině Saúdů měl král podle podezření dostat úplatek přes konto ve Švýcarsku patřící jeho tehdejší milence. Další kauza se týká čerpání z účtů mexického podnikatele a třetí kont krále v daňových rájích, což ale král popírá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy