VIDEO Nagano: Takhle Reichel a Hašek poslali Čechy do finále

Sport Sport
10. 6. 2013 14:28
Podívejte se na penaltový rozstřel v semifinále naganské olympiády s Kanadou.
Podívejte se na penaltový rozstřel v semifinále ZOH v Naganu v roce 1998, jedinou brankou rozhodl Robert Reichel. | Video: youtube.com

Praha - O postupu českých hokejistů do finále olympijských her 1998 v Naganu musel po remízovém zápase s Kanadou rozhodnout penaltový rozstřel.

Jako jediný ze všech exekutorů se trefil hned v první sérii Robert Reichel. Jaromír Jágr nastřelil tyč.

Jelikož ale brankář Dominik Hašek nepustil ani jeden kanadský nájezd, stačilo to - Češi byli ve finále, kde porazili Rusko 1:0 a poprvé v historii se stali olympijskými vítězi.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy