VIDEO Michálek pomohl gólem zdolat svůj bývalý tým

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
6. 3. 2012 7:00
Ondřej Pavelec inkasoval proti Buffalu jen jednu branku

Praha - Český obránce Zbyněk Michálek se svou druhou brankou v této sezoně zásadní měrou podílel na vítězství Pittsburghu proti Phoenixu 2:1 a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Michálek otevřel skóre ve 12. minutě, záhy zvýšil na 2:0 Kaunitz. "Upřímně řečeno, nemířil jsem. Jen jsem chtěl trefit bránu," řekl devětadvacetiletý rodák z Jindřichova Hradce, který tak pomohl zdolat mužstvo, z něhož k Tučňákům v roce 2010 přišel.

Kojotům se podařilo zkraje třetí třetiny už jen snížit, u gólu Whitneyho asistovali Radim Vrbata s Martinem Hanzalem. "Mám v týmu hodně přátel a věděl jsem, že je to pro ně velmi důležitý zápas, protože bojují o účast v play off. Takže mám z toho smíšené pocity, tak to už někdy bývá," dodal Michálek.

Sýkora jako osmý Čech dosáhl hranice 1000 zápasů v NHL
VIDEO Eliáš se dvěma body podílel na debaklu Capitals

Výhru slavil také brankář Winnipegu Ondřej Pavelec, který v důležité bitvě o osmou příčku Východní konference pomohl 23 zákroky porazit Buffalo 3:1.

Výsledky NHL:

Pittsburgh - Phoenix 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky:
12. Z. Michálek, 15. Kunitz - 42. Ray Whitney (Vrbata, Hanzal).

Winnipeg - Buffalo 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky:
14. Ladd, 49. Wheeler, 51. Thorburn - 40. Tropp. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval jeden gól z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 95,83 procenta.

Anaheim - Edmonton 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)