VIDEO Michálek pomohl gólem zdolat svůj bývalý tým

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
6. 3. 2012 7:00
Ondřej Pavelec inkasoval proti Buffalu jen jednu branku

Praha - Český obránce Zbyněk Michálek se svou druhou brankou v této sezoně zásadní měrou podílel na vítězství Pittsburghu proti Phoenixu 2:1 a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Michálek otevřel skóre ve 12. minutě, záhy zvýšil na 2:0 Kaunitz. "Upřímně řečeno, nemířil jsem. Jen jsem chtěl trefit bránu," řekl devětadvacetiletý rodák z Jindřichova Hradce, který tak pomohl zdolat mužstvo, z něhož k Tučňákům v roce 2010 přišel.

Kojotům se podařilo zkraje třetí třetiny už jen snížit, u gólu Whitneyho asistovali Radim Vrbata s Martinem Hanzalem. "Mám v týmu hodně přátel a věděl jsem, že je to pro ně velmi důležitý zápas, protože bojují o účast v play off. Takže mám z toho smíšené pocity, tak to už někdy bývá," dodal Michálek.

Čtěte také:
Sýkora jako osmý Čech dosáhl hranice 1000 zápasů v NHL 
VIDEO Eliáš se dvěma body podílel na debaklu Capitals

Výhru slavil také brankář Winnipegu Ondřej Pavelec, který v důležité bitvě o osmou příčku Východní konference pomohl 23 zákroky porazit Buffalo 3:1.

Výsledky NHL:

Pittsburgh - Phoenix 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky:
12. Z. Michálek, 15. Kunitz - 42. Ray Whitney (Vrbata, Hanzal).

Winnipeg - Buffalo 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky:
14. Ladd, 49. Wheeler, 51. Thorburn - 40. Tropp. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval jeden gól z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 95,83 procenta.

Anaheim - Edmonton 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Branky:
57. a 59. Perry, 18. J. Blake, 49. Ryan - 40. Horcoff, 59. Eberle.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Praze se otevřely noclehárny pro lidi bez domova, k dispozici je 539 míst

V rozšířeném režimu se v Praze v prosinci otevřely zimní noclehárny pro lidi bez domova. K dispozici je 539 míst k přespání, tedy více než loni. Letos se v zařízeních dbá na opatření proti šíření covidu-19, uvedl Martin Šimáček, ředitel Centra sociálních služeb Praha (CSSP), které je hlavním koordinátorem zimních služeb.

Osoby bez přístřeší mohou nyní přenocovat například na lodi Hermes, v noclehárně nedaleko Smíchovského nádraží a v noclehárně Michle. Uvedená místa klienty přijímají po 20:00, v provozu pro klienty jsou do 06:30 nebo do 07:00. Nocleh poskytují i zařízení, která fungují bez omezení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy