VIDEO Kouzelná hůlka spoluhráče Stuarta ochránila Pavelce

23. 12. 2013 9:29
Podívejte se na gólmanský zákrok obránce Winnipegu Brada Stuarta, který zastoupil na brankové čáře brankáře Ondřeje Pavelce.
Brankářský zásah obránce Winnipegu Stuarta proti střele útočníka Vancouveru Kassiana

Vancouver – Běžela sedmá minuta první třetiny souboje NHL mezi Vancouverem a Winnipegem, když útočník hostí Anthony Peluso udělal při rozehrávce chybu na modré čáře, kde mu vypíchl kotouč centr domácí Zack Kassian.

Ten si následně v situaci dva na jednoho narazil se spoluhráčem a ocitl se sám před českým gólmanem Ondřejem Pavelcem, který proti němu vyjel daleko z branky. Kanadský obr si jej vymíchal kličkou a už už zasunoval kotouč do prázdné branky.

Stuart zabránil jistému gólu

Jenže, kde se vzala, tu se vzala „kouzelná hůlka“ beka Winnipegu Marka Stuarta, který Kassianovi odpálil černou gumu z čepele. Bohužel ani tento parádní zásah „brankáře“ Stuarta nakonec hostím nepomohl k bodům a posunu z 11. pozice v Západní konferenci.

Domácí se totiž trefili o čtyři minuty později a v 51. minutě se postaral o vítěznou branku „Kosatek“ právě Kassian, který krásnou přihrávkou zpoza branky nalil kotouč na hokejku Christophera Taneva.

Podobně jako Kassian už letos smutnil i Jágr

Každopádně podobný kousek, jako předvedl Stuart neviděli fanoušci v zámoří letos poprvé. Téměř identický brankářský zásah předvedl před dvaceti dny bek Montrealu P.K. Subban proti Jaromíru Jágrovi (VIDEO ZDE!).

Jeho zásah ale tehdy pomohl vlastním barvám k triumfu 3:2 a černošský obránce byl po zápase za hrdinu, zákrok Stuarta tentokrát nikdo příliš nerozebíral...