VIDEO Klub rváčů! Vyražené zuby a bitka gólmanů v NHL

Sport Sport
2. 11. 2013 10:50
V drsnou hokejovou bitku se proměnilo utkání mezi Philadelphií a Washingtonem.
Bitka brankářů Emery a Holtbyho pohledem fanoušků | Video:

Philadelphie - Že nehrál hvězdný Alexander Ovečkin? To pranic nevadilo aktérům souboje NHL mezi Philadelphií a Washingtonem, aby proměnili vzájemný duel v ostrou bitvu.

Fanoušci si v ní ale přišli na své - viděli sedm branek, všechny ovšem bohužel pro většinu v domácí síti, přes padesát srážek (hitů) a čtyři rvačky. Včetně bitky obou brankářů.

Emery potvrdil roli bouřliváka

Ta se strhla mezi Rayem Emerym, známým to bouřlivákem, a Bradenem Holtbym ve 46. minutě. Domácí v té době prohrávali už 0:7 a frustrace jednoduše musel ven. Wayne Simmonds se proti pustil do Toma Wilsona a když to viděl Emery, přejel celé kluziště a vyzval na souboj Holtbyho.

Ten výzvu ač nerad i přes snahu rozhodčího přijal a dostal řádně naloženo. Ostatně Emery je hodně prudká povaha, což zažil za společného působení v Ottawě i Dominik Hašek. Brankář černé pleti měl také jeden čas na helmě podobiznu Mika Tysona.

Oba brankáři svým počínáním strhli k pěstní výměně názorů i další čtyři spoluhráče. Porval se dokonce i elitní centr Flyers Vincent Lecavalier, který ale na bitku se Stevem Olekseym doplatil zraněním v obličeji a dle posledních zpráv přišel o pár zubů.

Domácí počítali ztráty na všech frontách

V nemocnici skončil také domácí elitní rváč Steve Downie, který se snažil strhnout spoluhráče už ve druhém dějství, jenže ze šarvátky s Aaronem Volpattim si odnesl otřes mozku.

Tahle noc jednoduše patřila Capitals. Ti si připsali na konto nejvyšší venkovní triumf v historii klubu a "Letce" - kdysi právě známé jako nejdrsnější klub ligy - potupili nejtvrdší porážkou na domácím ledě za posledních devatenáct let.

Jak to ostatně shrnul lakonicky Holtby, který se i přes vychytanou nulu nedostal mezi tři hvězdy zápasu (na rozdíl od iniciátora vzájemné bitvy Emeryho): "Myslím, že jsme dneska byli vynikající. Porazit Flyers na jejich ledě 7:0 ukazuje na to, jak dobře jsme hráli..."

 

Právě se děje

Další zprávy