VIDEO Kleslův gól rozjel obrat, Pavelec vychytal Dallas

15. 3. 2012 7:20
Winnipeg - Dallas 5:2, Vancouver - Phoenix 4:5

New York - Český hokejový obránce Rostislav Klesla odstartoval ve středečním utkání NHL svým třetím gólem v sezoně obrat Phoenixu na ledě loňského finalisty Vancouveru.

Hosté po deseti minutách prohrávali už 0:2, i díky Kleslově trefě nakonec vybojovali výhru 5:4.

Brankář Ondřej Pavelec přispěl 28 úspěšnými zásahy k výhře Winnipegu 5:2 nad Dallasem.

VIDEO Neuvirth si dal vlastní gól, Voráček táhl Letce

Jets, kteří aktuálně ztrácejí ve Východní konferenci na desáté místě čtyři body na poslední postupové místo do play off, rozhodli o výhře v prostřední části. Soupeři v rozmezí 22. až 37. minuty odskočili z 1:0 na 5:0. Pavelce o čisté konto připravil Loui Eriksson, autor obou branek hostů.

Výsledky NHL:

Buffalo - Colorado 4:5 po sam. nájezdech (2:2, 1:1, 1:1 - 0:0)
2. a 32. Foligno, 15. Stafford, 42. Sulzer - 9. a 60. McGinn, 20. D. Jones, 26. Landeskog, rozhodující nájezd Mueller.

Montreal - Ottawa 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
41. a rozhodující nájezd Desharnais, 14. Cole - 15. Greening (M. Michálek), 52. Karlsson (Kuba).

Winnipeg - Dallas 5:2 (1:0, 4:1, 0:1)
30. a 37. Ladd, 3. Antropov, 22. E. Kane, 29. Fehr - 37. a 57. Erikson. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dva góly z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 93,33 procenta.

Edmonton - Columbus 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
28. Nugent-Hopkins, 40. Hall, 59. Omark.

Vancouver - Phoenix 4:5 (2:2, 1:2, 1:1)
3. Burrows, 10. Kesler, 33. Booth, 53. Hamhuis - 12. Klesla, 17. Doan, 28. Ekman-Larsson, 39. Brule, 42. Vermette.

Anaheim - Detroit 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
36. a 42. Palmieri, 29. Selänne, 39. Ryan.