VIDEO Klesla třemi body režíroval výhru Kojotů

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
18. 4. 2012 7:38
Detroit - Nashville 1:3, New Jersey - Florida 3:4

Praha - Český obránce Rostislav Klesla se podílel na všech brankách Phoenixu, který zdolal ve třetím utkání 1. kola play off NHL Chicago 3:2 po prodloužení.

Klesla dělovkou z kruhu jeden gól dal a na dva přihrál.

Chicago v zápase dvakrát vedlo, podruhé zásluhou Michaela Frolíka, ovšem Coyotes vždy srovnali a ve 14. minutě prvního prodloužení rozhodl o vedení svého týmu v sérii 2:1 Boedker.

VIDEO Chárova dělovka zajistila Bostonu druhou výhru

Střelecky se prosadili také Jiří Hudler a Patrik Eliáš, jejich týmy však vítězství neslavily.

Detroit podlehl Nashvillu 1:3 a je krok od vyřazení. Na rozhodující trefě se asistencí podílel Martin Erat. Red Wings přitom na střely vyhráli 41:17, famózního gólmana Rinneho ale překonali jen jednou.

Eliášovo New Jersey prohrálo na ledě Floridy 3:4. U vítězné branky Panthers asistoval Tomáš Fleischmann, na jeden gól Devils přihrál Marek Židlický.

Výsledky:

Východní konference - 3. zápas:

New Jersey - Florida 3:4 (3:2, 0:2, 0:0)
Branky:
1. Parise, 4. Gionta (Židlický), 7. Eliáš - 17. Bergenheim, 20. Garrison, 23. Weaver, 27. Campbell (Fleischmann). Stav série: 1:2.

Západní konference - 3. zápas:

Chicago - Phoenix 2:3 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Branky:
20. Brunette, 49. Frolík - 49. Klesla, 50. Whitney (Klesla), 74. Boedker (Klesla). Stav série: 1:2.