Brankostroj jménem Putin. Ruský prezident dal v exhibici osm gólů

Sport Sport
10. 5. 2021 21:37
Podívejte se, jak ruský prezident Vladimir Putin dal v exhibičním zápase amatérské Noční Hokejové Ligy v Soči osm branek.
Ruský prezident Vladimir Putin dal v exhibičním zápase amatérské Noční Hokejové Ligy osm gólů. | Video: Associated Press

68letý politik v pondělí naskočil na ledovou plochu v rudém dresu týmu Hokejových legend. Nahrávače mu tak dělala slavná jména historie sovětského hokeje, například Alexej Kasatonov.

Putin hrál se svojí tradiční jedenáctkou, dal osm gólů a na jeden nahrál. Ruský prezident se podobných exhibicí účastní rád, obvykle je na nich nejlepším kanonýrem. V Soči ho tentokrát v týmu doplnil i jeho ministr obrany Sergej Šojgu, který skóroval jednou.

I když to byl jen exhibiční duel, na slavnostním zahájení promluvil dokonce i první muž světového hokeje René Fasel. "Jsem moc rád, že tu mohu znovu být. Přeji vám hodně štěstí a dobré zdraví. Díky!" prohlásil prezident Mezinárodní hokejové federace.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

O funkci rektora Univerzity Karlovy se uchází současná prorektorka a bývalý děkan Filozofické fakulty

O funkci rektora Univerzity Karlovy v dalších letech se ucházejí dva lidé. Současnou hlavu školy Tomáše Zimu, který na začátku příštího roku ve funkci skončí, by mohla vystřídat prorektorka pro studijní záležitosti Milena Králíčková či bývalý děkan Filozofické fakulty Univerity Karlovy Michal Stehlík. Ve středu v 18:00 vypršel termín pro podání návrhů na pozici. Sdělil to předseda Akademického senátu univerzity František Zahálka. Zima řídí univerzitu druhé volební období. Volba nové hlavy školy bude 22. října.

"Můžu konstatovat, že do standardní doby byly podány pouze dva návrhy (na rektora), a to paní profesorka Králíčková a pan profesor Stehlík,“ uvedl Zahálka. I když teoreticky se ještě někdo mohl přihlásit třeba datovou schránkou na poslední chvíli, další kandidáty Zahálka neočekává. "Na podatelně, ve spisové službě a na sekretariát (akademického) senátu nikdo nic dalšího nedoručil," řekl. Kandidáti se představí akademickému senátu 15. října.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Černošický úřad rozhodl v řízení s Babišem. Závěry ale zatím zveřejnit nechce

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval dnes na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International, podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Černošický úřad na webu uvedl, že dnes odeslal Babišovu zmocněnci dokument, kterým rozhodl v projednávané věci možného přestupku. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," dodal. Na rozhodnutí upozornil Seznam Zprávy.

Černošický úřad, který je úřadem s rozšířenou působností pro Průhonice, kde premiér žije, vede s Babišem řízení o přestupku kvůli vlastnictví mediálních společností Londa a Mafra. Babiš nařčení z porušování zákona odmítá. Tvrdí, že vložením Agrofertu do svěřenských fondů ztratil vliv na holding i na všechny společnosti do něj začleněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy