VIDEO Jágr přišel o čtyři zuby, přesto dovedl Floridu k výhře

23. 12. 2015 6:22
Hodně bolestivý zápas prožil v úterý večer Jaromír Jágr. V utkání Floridy proti Ottawě přišel po úderu vysokou holí soupeře o horní řezáky. Přesto zápas dohrál a pomohl Panthers k výhře 2:1 jednou asistencí.
Podívejte se jak Jaromír Jágr přišel o horní řezáky | Video: youtube

Florida - Hodně bolestivý zápas prožil v úterý večer Jaromír Jágr. V utkání Floridy proti Ottawě přišel po úderu vysokou holí soupeře o horní řezáky. Přesto zápas dohrál a pomohl Panthers k výhře 2:1 po nájezdech jednou asistencí.

Opakované záběry vás donutí k úšklebku. Český útoční v polovině první třetiny dojížděl k brance pomoct spoluhráčům v tlaku na brankovišti, když dostal zezadu hokejkou do obličeje od Alexe Chiassona a přišel tím o čtyři zuby.

"Ztratil jsem pár zubů, ale získal jsem rychlost, protože jsem se nakonec ještě dostal do brejku, už nechci slyšet nic o tom, že jsem pomalý," vtipkoval Jágr po zápase a reagoval tak na akci, kdy si obhodil obránce a mohl po úniku sám tváří v tvář gólmanovi rozhodnout v prodloužení, ale puk mu poskočil a nezakončil ideálně.

Chiasson hrál s Jágrem v Dallasu a pár minut po nešťastném zákroku se mu byl omluvit. "Tohle prostě nechcete vidět, nechtěl jsem ho trefit. Vždyť je to legenda této soutěže," kál se hráč Ottawy.

Česká osmašedesátka si zavtipkovala i na Twitteru. "Milý Santo, mohl bych k Vánocům dostat nové zuby? Bude těžké se dobře najíst, alespoň neztloustnu."

V polovině utkání pak Jágr vymyslel úvodní gól večera. Ve středním pásmu se díky své klasické otočce zbavil soupeře, zavezl puk do útočné třetiny, tam si ho vyměnili Quinton Howden s Corbanem Knightem a ten svým prvním gólem v sezoně poslal Pantery do vedení 1:0. V úvodu třetí třetiny vyrovnal v přesilové hře Mark Stone a utkání nakonec dospělo do prodloužení. V samotném závěru mohl Jágr rozhodnout, když se z hloubi obranného pásma dokázal dostat do samostatného úniku, ale v koncovce neuspěl.

Co se nepovedlo jemu, dokázali v penaltovém rozstřelu Brandon Pirri a Aleksander Barkov. Oba přesnou střelou švihem vyzráli na brankáře Craiga Andersona, zatímco Roberto Luongo na druhé straně dva nájezdy zneškodnil a Florida si tak před vánoční přestávkou připsala páté vítězství v řadě.

NHL:

Boston - St. Louis 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky:
48. Tarasenko, 53. Fabbri. Střely na branku: 32:29. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Tarasenko (oba St. Louis), 3. Rask (Boston).

NY Rangers - Anaheim 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky:
18. a 43. Brassard, 63. Zuccarello - 12. Perry, 58. Rakell. Střely na branku: 22:19. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Brassard, 2. Zuccarello (oba Rangers), 3. Rakell (Anaheim).

Detroit - New Jersey 3:4 (1:3, 1:0, 1:1)
Branky:
19. Larkin, 33. Green, 55. Sheahan - 13. Palmieri, 13. Tootoo, 15. Schlemko, 43. Kalinin. Petr Mrázek odchytal za Detroit 44 minut, z 11 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 90,9 procenta. Střely na branku: 28:17. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri (New Jersey), 2. Sheahan, 3. Green (oba Detroit).

Tampa Bay - Vancouver 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky:
40. Marchessault - 16. Bärtschi (Vrbata), 52. D. Sedin. Střely na branku: 27:19. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. D. Sedin (Vancouver), 2. Marchessault, 3. Callahan (oba Tampa).

Minnesota - Montreal 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky:
13. Pominville, 45. Coyle - 53. Carr. Střely na branku: 22:25. Diváci: 19.105. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. Coyle, 3. Pominville (všichni Minnesota).

Dallas - Chicago 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky:
30. Spezza, 41. Sharp, 43. Sceviour, 55. Janmark. Střely na branku: 32:20. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Niemi, 2. Sharp, 3. Spezza (všichni Dallas).

Calgary - Winnipeg 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky:
5., 56. a 59. Gaudreau (na druhou Hudler), 11. Colborne - 20. Myers. Střely na branku: 33:20. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau, 2. Brodie, 3. Monahan (všichni Calgary).

Arizona - Toronto 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky:
16. a 16. Doan, 47. Murphy - 16. Van Riemsdyk, 35. Kadri. Střely na branku: 26:39. Diváci: 12.234. Hvězdy zápasu: 1. Doan, 2. Domingue, 3. Murphy (všichni Arizona).

Florida - Ottawa 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky:
30. Knight (Jágr), rozh. nájezd Pirri - 42. Stone. Střely na branku: 40:16. Diváci: 14.538. Hvězdy zápasu: 1. Barkov (Florida), 2. Anderson (Ottawa), 3. Huberdeau (Florida).

Los Angeles - San Jose 3:5 (2:1, 1:1, 0:3)
Branky:
2. a 38. Toffoli, 5. Lewis - 39. a 59. Burns, 47. a 48. Pavelski, 13. J. Thornton. Střely na branku: 36:23. Diváci: 18.493. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. J. Thornton (oba San Jose), 3. Toffoli (Los Angeles).