VIDEO Jágr odmítl roli spasitele! Prodloužení měl na hokejce

Nejproduktivnější evropský hokejista v NHL Jaromír Jágr opět nedal v play off branku.
Jaromír Jágr se opět gólově neprosadil. | Video:

Chicago - Už má kontě v letošním play off 58 střel. Jenže v kolonce "gól" u něj svítí stále velká "0". A nic na tom nezměnil ani pátý finálový souboj Stanley Cupu mezi Chicagem a Bostonem. Ne, Jaromíru Jágrovi prostě radost ze vstřelené branky není přána.

Kdy se naposledy radovala hvězdná osmašedesátka ze vstřelené branky? V letošní sezóně přesně před 2 měsíci a 2 dny. V play off pak více jak rok a po dnešku přesně 30 zápasů!

Mohl napsat další hollywoodský příběh

Jágr jich nasázel v zámoří už 759! Jenže na ten jubilejní (a to vícero ohledech prostě stále čeká a čeká). Gól číslo 760 v kariéře v NHL, který by zároveň mohl být jeho desátým bodem ve finálových soubojích o "Svatý Grál" a dvoustým v play off, ne a ne přijít.

Přitom v pátém finálovém souboji k němu měl opět dvakrát blízko a především druhá šance si vyloženě říkala o završení příběhu jaké v zámoří milují...

Jágr se v 57. minutě objevil po nepovedené střele Marchanda sám s pukem na hokejce na mezikruží, vypálil okamžitě svým obávaným švihem, kotouč proletěl skrze nohy dojíždějícího parťáka Carla Söderberga, jenže gólman Chicaga Crawford byl na místě!

Jak zlomit střeleckou impotenci?

Opět a znova, mohl jednačtyřicetiletý veterán jen bezmocně zaklonit hlavu. Za stavu 2:1 pro soupeře a bez dvorního centra Bergerona, který byl v tu dobu již na vyšetření v nemocnici, mohl ještě více upevnit svůj status "legendy".

Jágr už dvakrát změnil během letošního play off svojí vizáž, kdo ví, třeba tak pro prolomení střelecké nemohoucnosti učiní potřetí. Před dvěma lety pro zlomení výhody domácího ledu přivezl jeho současný spoluhráč Milan Lucic do Vancouveru trochu rozpuštěného ledu z TG Garden, který vylil u střídaček a Boston pak sedmý duel série vyhrál.

Co by mohlo pomoct české osmašedesátce ke vstřelenému gólu?

 

Právě se děje

Další zprávy