Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
20. 6. 2013 8:25
Jaromír Jágr překonal další historický milník. Poskočil mezi Top 10 nejlepších nahrávačů v play off NHL.
Tato asistence dostala Jágra do Top 10 mezi nahravači | Video: NHL.com

Boston - Pokořil další mezník. Český hokejista Jaromír Jágr díky dvěma asistencím ve čtvrtém finále play off NHL mezi Bostonem a Chicagem poskočil v historické statistice nejlepších nahrávačů do první desítky.

O utkání, které skončilo výhrou Chicaga v prodloužení, se dočtete více ZDE.

121 přihrávek ve vyřazovací soutěži mají na 9. místě stejně jako on ještě Glenn Anderson a Al Macinnis.

Tou klíčovou asistencí byla přihrávka, díky které Patrice Bergeron vyrovnal ve třetí minutě třetí třetiny na 4:4. Jágr podržel puk v rohu u mantinelu, otočil se s ním a rychle našel spoluhráče najetého mezi kruhy.

To už ale byla druhá přihrávka toho večera. Tu první si česká osmašedesátka připsala před koncem druhé části.

Jágr při přesilovce z rohu nabídl kotouč Chárovi na modré, ten jej nahodil na branku a puk odražený od mantinelu šťastně dorazil za záda Crawforda Bergeron. Snížil tak na 3:4.

Kladenská legenda ještě může v žebříčku nahrávačů dohnat osmého Sergeje Fjodorova, na kterého mu schází tři asistence. V celkovém bodování má na čtvrtého Andersona letos nedostižnou pátnáctibodovou ztrátu.