VIDEO Jágr a spol. nemají hymnu. Co jim bude hrát v Soči?

Jaromír Jágr a spol. budou mít večer těžkou hlavu. V Soči bude tým vybírat písničky, které pořadatelé v hale pustí v průběhu jejich zápasů. Na rozdíl třeba od Slováků Češi žádnou hymnu nemají.
Nech bože dá, nech bože dá, veď my na to máme. Tohle je oficiální hokejová a mezi fanoušky velmi oblíbená hymna Slovenska. V Soči bude refrén téhle písně hrát pokaždé, když Slováci vstřelí na olympijském turnaji gól.
Slovenskóóóóó, Slovenskóóóóó, heja heja heja Slovenskóóóóó. Zní jednoduchý text písničky s názvem Hokejová republika. Tahle píseň vznikla k příležitosti světového šampionátu v Bratislavě a na Slovensku se ujala. Znít bude i v Soči.
Nesmrtelný hit Dnes od známé slovenské skupiny určitě znáte. I tahle píseň bude v Soči hrát. Slováci na ní totiž mají dobré vzpomínky - když si ji pouštěli před dvěma lety na šampionátu v Helsinkách před každým zápasem, přivezli domů stříbrné medaile.
Bacil & Rakby tenhle taneční hit určitě původně pro hokejisty neskládal. Na play list Slováků v Soči se ale stejně dostal. Z podobně nostalgických důvodů jako Tublatanka.
Foto: Reuters
Adam Sušovský Adam Sušovský
10. 2. 2014 14:00
Čeští hokejisté budou vybírat písničky, které budou hrát na stadioně v Soči. Podívejte se, jak vybírali Slováci a co na flash disku přivezou třeba Švédové.

Praha - Čeští hokejisté budou dnes večer v Soči sestavovat play list písniček, které budou v Ledovém paláci Bolšoj hrát během přerušení a po každém jejich gólu.

Slováci měli výběr jednoduchý, na rozdíl od Čechů mají několik oficiálních i neoficiálních hokejových písní. Své hymny mají i Kanada a Švédsko. Poslechnout si je můžete v naší videogalerii.

Vybere Jaromír Jágr a spol. třeba lidovou píseň Vysoký jalovec?

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
Další zprávy