VIDEO Hemský perfektním nájezdem rozjásal Edmonton

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
21. 1. 2013 9:39
Aleš Hemský vstřelil proti Vancouveru gól a přidal proměněný nájezd.
Aleš Hemský byl jedním z hrdinů Edmontonu v utkání s Vancouverem | Video: youtube.com

Praha - Zápas dvou různých polovin prožil při letošní premiéře Edmontonu jeho útočník Aleš Hemský.

Český forvard v zápase proti Vancouveru nejprve asistoval u dvou obdržených gĺů, po nichž Canucks ve 35. minutě vedli 2:0.

Vše se začalo lepšit na konci druhé třetiny po snížení Jordana Eberleho. Vyrovnání pak necelých šest minut před koncem normální hrací doby dokonal právě Hemský, když v přesilovce zužitkoval rychlý výpad po pravé straně.

Další parádní kousek si 29letý šikula schoval na penaltový rozstřel. Ve druhé sérii zmátl gólmana Roberta Luonga pohyby ramen, a poté mu suverénně poslal puk mezi betony.

"Freddy (trenéra brankářů Frederik Chabot) odvedl skvělou práci, když nám ukázal nějaké možnosti zakončení, které bychom měli dělat. Viděli jsme na videu spoustu proměněných nájezdů. Jen jsme udělali, co nám řekl," ocenil rady Hemský.

Vancouver už neměl šanci stav 2:0 zvrátit a Edmonton se mohl radovat z vítězství 3:2.