VIDEO Helm kvůli pořezané ruce od Radulova letos dohrál

Sport Sport
13. 4. 2012 6:00
Útočníka Detroitu pořezala Radulovova brusle

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Detroit/Praha - Sotva se vyškrábal z nesnází a zranění, opět se zranil a tentokrát se bude moct vrátit až v nové sezóně. Útočníka Detroitu Red Wings Darrena Helma provází zatím v letošním roce pořádná smůla.

Pětadvacetiletý kanadský útočník Darren Helm chyběl svému týmu posledních deset zápasů základní část. Všichni doufali, že se stihne vrátit na první zápas play off, kde na Detroit v prvním kole čekají nebezpeční Predátoři z Nashvillu.

"Jsme rádi, že ho máme zpět," znělo kabinou Rudých křídel před nočním startem série.

Čtěte také:
VIDEO Velký obrat Flyers dokonal vítězným gólem Voráček
Jágr: Miluji hokej, klidně můžu hrát do padesáti
VIDEO Co nastartovalo Flyers k obratu? Gól z ofsajdu
VIDEO Na ledě přistál sumec. Jako reakce na chobotnice

Radost z návratu ale trvala jen necelých čtrnáct minut úvodní třetiny. Helm se za stavu 1:0 pro Nashville srazil v obranném pásmu u mantinelu s domácím drsňákem Alexem Radulovem.

Oba ze srážky odjeli, hra normálně plynula dále. Jenže náhle si Helm začal kontrolovat pravé předloktí, vzápětí obrací směr jízdy ke střídačce, zahazuje rukavici a míří okamžitě do kabiny. „Co se mu stalo?" ptá se překvapeně celá hala i televizní komentátoři.

Odpověď na otázky dává až zpomalený záběr srážky Helma s Radulovem. Tu sice Kanaďan ustojí, jenže pro získání stability se musí trochu opřít.

K jeho smůle tak ale udělá pravou rukou o nůž brusle pod ním ležícího Radulova. Výsledek na první pohled nevinného (a čistého) střetu?

Pořezané šlachy na předloktí, ještě v noci operace v univerzitní nemocnici v Nashvillu, a oznámení o ukončení sezóny.

"Je to pro nás velká rána," prohlásil kouč Detroitu Mike Babcock po zápase, který jeho svěřenci nakonec prohráli 2:3. "Byl to tmelící prvek naší sestavy," dodal smutně.

"Musí to být pro něj strašně těžké. Dělal maximum pro návrat a takhle to dopadlo. Teď holt bude muset vzít na sebe jeho roli někdo jiný a táhnout nás dopředu," doplnil svého kouče obránce Brad Stuart.

Kdo bude spasitelem Rudých křídel, už možná napoví páteční druhý zápas série.

 

Právě se děje

Další zprávy