Jakub Šafránek Jakub Šafránek, Red Spo
31. 1. 2010 7:30
Nejproduktivnější bek NHL přijde o tři utkání
Michael Frolík - autor úvodních tří branek během prvních 14 minut utkání Česka proti Dánsku. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Toronto - Třízápasový trest si odsedí aktuálně nejproduktivnější bek zámořské NHL Mike Green za faul na českého forvarda Michaela Frolíka.

K incidentu došlo už v 5. minutě utkání mezi Floridou a Washingtonem (Panthers nakonec zápas prohráli 1:4), kdy Green atakoval Frolíka sekundu poté, co odehrál puk.

Čtyřiadvacetiletý obránce v zápase dostal jen dvouminutový trest, avšak vedení soutěže rozhodlo, že za svůj hrubý zákrok nebude moci v dresu Capitals nastoupit v dalších třech zápasech.

Frolík se naštěstí po tvrdém zákroku Greena rychle oklepal a zápas za Floridu dohrál, na rozdíl od Greena, kterého v závěru zápasu kolenem fauloval Kulikov.