VIDEO Gól Hejduka. Takhle veterán oslavil zápas číslo 1000

Podívejte se na gól Milana Hejduka. Český veterán takhle v noci oslavil svůj 1000. zápas v NHL.
Podívejte se na gól Milana Hejduka. Český veterán takhle oslavil svůj 1000. zápas v NHL. | Video: NHL.com

Denver - Milan Hejduk se stal v noci teprve devátým Čechem v historii, který v NHL odehrál tisíc zápasů.

Krásné jubileum dlouholetá opora Colorada oslavila gólem. Šestatřicetiletý Hejduk se trefil teprve poprvé v sezoně, ale Colorado nakonec s Dallasem prohrálo 2:3.

"To dává mým oslavám trpkou příchuť. Bylo to totiž vyrovnaný zápas," řekl po utkání krátce a stručně oslavenec.

Už brzy se ale nejlepší střelec NHL v sezoně 2002/03 dočká další mety. Pouhé dva kanadské body ho dělí, aby jich v nejslavnější hokejové soutěži na světě nasbíral 800.

Milan Hejduk takto kráčí ve stopách Patrika Eliáše. Ten si tisícovku startů v NHL odkroutil už loni. Společně s Hejdukem jsou ale jediní dva z devíti Čechů, kteří celou porci zvládli v jediném klubu.

Hejduk je Coloradu věrný od roku 1998, vyhrál s ním Stanley Cup a nosil také kapitánské céčko. Letos nejstarší hráč týmu se ho ale před sezonou vzdal. Prý proto, že už nepatří k oporám a hraje pouze ve třetím útoku.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Patnáctiletá Bartůňková si turnaj v Istanbulu nezahraje

Nikola Bartůňková skončila při své premiéře v kvalifikaci turnaje WTA před branami hlavní soutěže. Na antuce v Istanbulu patnáctiletá Češka v kvalifikačním finále podlehla po dlouhém boji 4:6, 7:5, 3:6 Rusce Anastasii Gasanovové, 181. hráčce žebříčku a přemožitelce Karolíny Plíškové z lednového turnaje v Abú Zabí.

Zdroj: Sport
Další zprávy