VIDEO Gáboríkův hattrick udolal Boston

24. 1. 2013 7:29
Marián Gáborík a Steve Sullivan nastříleli v noci ze středy na čtvrtek hattrick.
Útočník New Yorku Rangers Marián Gáborík nastřílel proti Bostonu hattrick | Video: youtube.com

New York - Slovenský útočník Marián Gáborík se ve středečním utkání hokejové NHL hattrickem zasloužil o výhru New Yorku Rangers nad Bostonem 4:3 v prodloužení.

Gáborík nejprve dvakrát skóroval v první třetině a zařídil pro svůj tým vedení 2:0. V úvodní minutě nastaveného času pak vstřelil vítězný gól, když vypíchl puk v obranném pásmu, protáhl se až před brankáře Raska a nadvakrát ho překonal.

Hattrickem se ve středu blýskl také Steve Sullivan z Phoenixu, díky němuž Kojoti rozstříleli Columbus 5:1 a připsali si první vítězství v sezoně. Povedený zápas odehrál v dresu domácích obránce Zbyněk Michálek, který byl na ledě u tří vstřelených gólů.

Naopak první škobrtnutí potkalo Tučňáky z Pittsburghu, kteří po dvou výhrách na ledě soupeřů nezvládli domácí premiéru a podlehli Torontu 2:5. Dvěma góly a jednou asistencí se na úspěchu Maple Leafs podílel James van Riemsdyk.

Výsledky NHL:

Pittsburgh - Toronto 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Branky: 19. Malkin, 28. Crosby - 27. a 35. Van Riemsdyk, 24. MacArthur, 46. Grabovskij, 59. Bozak. Střely na branku: 30:24. Diváci: 18.641.

Phoenix - Columbus 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Branky: 28., 45. a 51. Sullivan, 36. a 56. Ekman-Larsson - 26. Tjutin. Střely na branku: 42:26. Diváci: 8.355.

Vancouver - Calgary 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 27. a rozh. nájezd Kassian, 29. Raymond - 32. Tanguay, 37. Bäcklund. Střely na branku: 36:36. Diváci: 19.810.

New York Rangers - Boston 4:3 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 5., 7. a 61. Gáborík, 34. Pyatt - 22. Marchand, 33. Lucic (Krejčí), 56. Horton. Střely na branku: 33:29. Diváci: 17.200.