VIDEO Forsbergova klička z Lillehammeru už je pojem

Sport Sport
1. 1. 2013 10:47
Podívejte se na legendární blafák Petra Forsberga na olympiádě v Lillehammeru.
Podívejte se na legendární trefu Petera Forsberga. | Video: youtube.com

2. Zlatý blafák Petera Forsberga

Pokračujeme v našem fotopřehledu nejlepších trestných střílení hokejové historie (první video s úžasnou trefou Pavla Dacjuka viz zde).

Gól, který si můžete prohlédnout na přiloženém videu je dnes legendou. Vstřelil jej v roce 1994 Peter Forsberg v zápase o zlato na olympiádě v Lillehammeru a od té doby jej okopírovalo bezpočet dalších hokejistů.

"Forsbergova klička" se v posledních dvou dekádách stala bezpochyby pojmem a ve Švédsku ji dokonce najdete i na poštovní známce.

Stojí ale za zmínku, že tento trik Forsberg jen proslavil - sám si jej totiž půjčil od Kenta Nilssona.

Další nezapomenutelný "blafák" předvedl před časem Američan Brian Rolston. Nicméně to co ukázal bychom spíš čekali od nějakého sovětského hokejisty... pokračujte v našem fotopřehledu nejlepších trestných střílení zde.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy