2. 2. 2012 7:30
Toronto přerušilo sérii Pittsburghu výher v řadě
Tomáš Fleischmann
Tomáš Fleischmann | Foto: Reuters

Fort Lauderdale - Hokejisté Floridy zvítězili ve středečním zápase NHL nad Washingtonem 4:2, a posunuli se tak před svého soupeře na první místo Jihovýchodní konference.

Dvěma asistencemi k tomu Panterům pomohl český útočník Tomáš Fleischmann, první hvězdou zápasu se stal švédský útočník Floridy Mikael Samuelsson, který překonal Michala Neuvirtha dvakrát.

Český brankář, který inkasoval třikrát, neodvrátil prohru ani 34 úspěšnými zákroky.

Jágr se vrátil asistencí, nájezd mu však Pavelec chytil

Neuvirth, jenž tentokrát dostal přednost před Tomášem Vokounem, si však za rámeček nedá úvodní branku zápasu, když ho ve 21. minutě střelou ze středního pásma překonal Samuelsson.

Podívejte se na Samuelssonův gól (zdroj: NHL.com) - článek pokračuje pod videem:

Osmizápasovou vítěznou sérii hokejistů Pittsburghu ukončili hokejisté Toronta, kteří gólem Clarka MacArthura v 54. minutě vyhráli 1:0, a vrátili tak Tučňákům úterní porážku 4:5 v prodloužení z ledu soupeře. Toronto se tak udrželo o jeden bod před Torontem.

Hokejisté New Yorku Rangers vyhráli 1:0 po samostatných nájezdech na ledě Buffala, a dotáhli se tak bodově na vedoucí tým NHL Detroit.

Ani jedna asistence Václava Prospala nepomohla suverénně nejhoršímu týmu soutěže Colombusu k bodovému zisku na ledě Los Angeles. O vítězství Kings 3:2 přitom rozhodl Drew Doughty pouhou sekundu před koncem třetí třetiny.

Buffalo - NY Rangers 0:1 po sam. nájezdech

Rozhodující nájezd Callahan. Střely na branku: 34:29. Diváci: 18.690.

Toronto - Pittsburgh 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka: 54. MacArthur. Střely na branku: 24:25. Diváci: 19.542.

Florida - Washington 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Branky: 21. a 45. Samuelsson (na druhou Fleischmann), 50. Weiss (Fleischmann), 60. Matthias - 32. Laich, 58. Carlson. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington 59 minut, inkasoval tři branky z 37 střel a úspěšnost zásahů měl 91,89 procenta. Střely na branku: 38:28. Diváci: 15.231.

Anaheim - Dallas 2:6 (1:3, 1:1, 0:2)

Branky: 6. Beleskey, 29. Sbisa - 14. Nyström, 17. Fiddler, 18. Benn, 28. Robidas, 41. Souray, 58. Ryder. Střely na branku: 35:26. Diváci: 12.701.

Los Angeles - Columbus 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 9. Justin Williams, 35. Penner, 60. Doughty - 22. Dorsett (Prospal), 45. Gillies. Střely na branku: 33:22. Diváci: 18.118.