VIDEO Fanoušci se bouří. Proti výluce v NHL

Sport Sport
4. 9. 2012 14:20
Podívejte se na video, které natočil zapálený hokejový fanoušek Janne Makkonen, jenž se stejně jako miliony dalších příznivců hokeje obává stávky v NHL.
Janne Makkonen, zapálený fanoušek zámořské NHL, sestříhal pro fanoušky toto video, aby upozornil na to, o co mohou všichni při možné výluce přijít. | Video: Sport

Praha - 15. září, kdy se definitivně rozhodne o možné výluce letošního ročníku NHL se kvapem blíží, a fanoušci zámořského hokeje bijí na poplach.

Důkazem je i toto video, které sestříhal finský mladík Janne Makkonen, kterým chtěl upozornit na to, o jaké krásné momenty mohou všichni příznivci ledního hokeje přijít.

Osm a půl minuty dlouhý klip plný archivních záběrů, slavných i emotivních momentů z historie NHL i odkazů na nejrůznější slavné texty (například monolog z filmu Network v první části) během čtyř dní zhlédlo na serveru youtube.com téměř čtvrt milionu lidí a dál se šíří.

Video pochválili i někteří hráči NHL. Třeba jednička draftu 2011 Ryan Nugent-Hopkins na Twitter napsal, že ho při sledování "doslova mrazí", zatímkco útočník Bostonu Milan Lucic prohlásil, že vide je "cool".

"Když jsem viděl, jak fanoušci zoufale chtějí, aby se hrálo, tak jsem měl o motivaci postaráno," napsal Makkonen na Twitteru. "A nezáleží na tom, komu zrovna fandíte. Všechny nás spojuje touha vidět ten nejlepší hokej."

Jednání mezi zástupci NHL a hráčů jsou v tuto chvíli na mrtvém bodě, na kterém uvázla minulý pátek. Problémem je rozdělení příjmů soutěže, které v uplynulé sezoně dosáhly nejvyších hodnot v historii.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Korea a KLDR znovu obnovily přerušené "horké linky"

Soul a Pchjongjang obnovily "horké linky", přerušené před rokem. Oznámily to dnes tiskové agentury s odvoláním na komuniké z kanceláře jihokorejského prezidenta Mun Če-ina. Obnovení komunikačních kanálů od dnešního rána ohlásila také Severní Korea.

Severní Korea loni v červnu veškeré oficiální vojenské a politické komunikační kanály přerušila, což vysvětlila jako reakci na činnost jihokorejských aktivistů, kteří na sever posílali letáky kritizující severokorejského vůdce Kim Čong-una za porušování lidských práv a za jaderný zbrojní program.

Pchjongjang tehdy oznámil, že se svým jižním sousedem přeruší komunikační spojení, a následně zničil styčný úřad obou korejských států v pohraničním městě Kesong na území KLDR. Ten byl ustanoven před třemi lety a byl považován za první krok ke zřízení velvyslanectví a k těsnější spolupráci obou korejských států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy