VIDEO Fanoušci se bouří. Proti výluce v NHL

Podívejte se na video, které natočil zapálený hokejový fanoušek Janne Makkonen, jenž se stejně jako miliony dalších příznivců hokeje obává stávky v NHL.
Janne Makkonen, zapálený fanoušek zámořské NHL, sestříhal pro fanoušky toto video, aby upozornil na to, o co mohou všichni při možné výluce přijít. | Video: Sport

Praha - 15. září, kdy se definitivně rozhodne o možné výluce letošního ročníku NHL se kvapem blíží, a fanoušci zámořského hokeje bijí na poplach.

Důkazem je i toto video, které sestříhal finský mladík Janne Makkonen, kterým chtěl upozornit na to, o jaké krásné momenty mohou všichni příznivci ledního hokeje přijít.

Osm a půl minuty dlouhý klip plný archivních záběrů, slavných i emotivních momentů z historie NHL i odkazů na nejrůznější slavné texty (například monolog z filmu Network v první části) během čtyř dní zhlédlo na serveru youtube.com téměř čtvrt milionu lidí a dál se šíří.

Video pochválili i někteří hráči NHL. Třeba jednička draftu 2011 Ryan Nugent-Hopkins na Twitter napsal, že ho při sledování "doslova mrazí", zatímkco útočník Bostonu Milan Lucic prohlásil, že vide je "cool".

"Když jsem viděl, jak fanoušci zoufale chtějí, aby se hrálo, tak jsem měl o motivaci postaráno," napsal Makkonen na Twitteru. "A nezáleží na tom, komu zrovna fandíte. Všechny nás spojuje touha vidět ten nejlepší hokej."

Jednání mezi zástupci NHL a hráčů jsou v tuto chvíli na mrtvém bodě, na kterém uvázla minulý pátek. Problémem je rozdělení příjmů soutěže, které v uplynulé sezoně dosáhly nejvyších hodnot v historii.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy