VIDEO Eliáš se dvěma body podílel na debaklu Capitals

3. 3. 2012 9:30
Trefili se i Milan Michálek, Dvořák a Vincour
Patrik Eliáš jedním gólem přispěl k hattricku Zacha Pariseho (vzadu)
Patrik Eliáš jedním gólem přispěl k hattricku Zacha Pariseho (vzadu) | Foto: Reuters

Newark - Potupou skončil páteční zápas NHL pro hokejisty Washingtonu, kteří s Michalem Neuvirthem v brance podlehli na domácím ledě New Jersey 0:5.

Třemi góly se o triumf Ďáblů postaral Zach Parise, poslední branku vstřelil na začátku 36. minuty ve vlastním oslabení Patrik Eliáš.

Neuvirth inkasoval pět gólů z 20 střel, přesto utkání dochytal. Capitals prohráli poprvé po třech zápasech, nevyužili příležitost vrátit se v tabulce Východní konference do elitní osmičky a 18 a půl tisíce fanoušků ve vyprodaném Verizon Center hráče na konci utkání vybučelo.

VIDEO Krejčí nastřílel hattrick, Pavelec vychytal nulu
VIDEO Packal dne. Při nájezdu v NHL ztratil puk a upadl

Hostující Devils naopak mohli slavit první vítězství po čtyřech prohrách v řadě. Vedle Pariseho měl na úspěchu hlavní zásluhu brankář Johan Hedberg, který zneškodnil všech 23 střel a vychytal třetí čisté konto v sezoně.

Hedberg se blýskl několika skvělými zákroky hlavně v úvodu zápasu. "Na začátku chytil několik velkých šancí, a to zcela změnilo ráz utkání. My jsme svoje příležitosti nevyužili, soupeř ano," litoval trenér Capitals Dale Hunter.

Neuvirtha poprvé překonal Parise ve 12. minutě po nádherné souhře v přesilové hře. Rozhodující byl pak závěr první třetiny, kdy znovu Parise a Dainius Zubrus dvěma góly v rozmezí 29 sekund navýšili vedení hostů na 3:0.

Podívejte se na pět gólů do branky Michala Neuvirtha (zdroj: NHL.com) - článek pokračuje pod videem

Útočník Petr Sýkora z New Jersey odehrál ve Washingtonu svůj 999. zápas v NHL a v neděli na ledě New Yorku Islanders může jako osmý český hokejista dosáhnout hranice 1000 utkání v prestižní zámořské soutěži.

Tuto metu už překročili Roman Hamrlík (nyní 1366 duelů), Jaromír Jágr (1327), Robert Holík (1314), Radek Dvořák (1182), Václav Prospal (1042), Petr Svoboda (1028) a Sýkorův spoluhráč Eliáš (1024).

Dvořák s Vincourem zařídili výhru v Dallasu

Radek Dvořák a Tomáš Vincour přispěli každý jedním gólem k výhře hokejistů Dallasu 3:1 v utkání na ledě Edmontonu. Stars tak vyhráli pátý z posledních šesti zápasů a v tabulce Západní konference se bodově dotáhli na sedmé San Jose.

Kari Lehtonen (vlevo) a Tomáš Vincour se radují z výhry Dallasu
Kari Lehtonen (vlevo) a Tomáš Vincour se radují z výhry Dallasu | Foto: Reuters

Čeští útočníci zařídili v druhé třetině svému týmu rozhodující dvoubrankový náskok. Dvořák v 29. minutě svou čtvrtou trefou v sezoně otevřel skóre utkání, Vincour o čtyři minuty později zvýšil na 2:0 a zaznamenal svůj třetí gól.

V předposlední minutě zápasu zpečetil vítězství Dallasu třetím gólem při power play do prázdné branky Michael Ryder.

Půl minuty před závěrečnou sirénou pak Sam Gagner po asistenci Aleše Hemského vstřelil alespoň čestný úspěch domácích a připravil tak Kariho Lehtonena o třetí čisté konto v ročníku.

Dallas přitom nepředvedl žádný oslnivý výkon a na domácí branku vyslal jen 15 střel, na zisk důležitých dvou bodů to ale stačilo.

"Kdybychom malovali obraz, do Picassa by to mělo daleko. Co se ofenzivy týká, nebyl to náš nejlepší zápas. Ale v obraně jsme odvedli dobrou práci a nakonec jsme dali tři góly," konstatoval obránce Sheldon Souray.

Ottawa i přes Michálkův gól podlehla Chicagu

Svůj 29. gól v sezoně vstřelil Milan Michálek, jeho Ottawa ale nakonec podlehla Chicagu 1:2. Michálek v 16. minutě načal skóre zápasu, hostující Blackhawks však v druhé třetině dvěma trefami vývoj utkání otočili.

Milan Michálek
Milan Michálek | Foto: Reuters

Velký podíl na výhře Chicaga měl brankář Ray Emery, jehož se Ottawa v roce 2008 zbavila. Emery se nyní poprvé vrátil na led Senators v dresu soupeře a slavil triumfální vítězství.

"Cítím se samozřejmě skvěle. My i oni bojujeme o play off a potřebovali jsme získat dva body, zvlášť po předchozích nepovedených zápasech," prohlásil Emery.

Důležité dva body zato ztratili hokejisté Calgary, kteří podlehli 2:3 na ledě Anaheimu. Rozhodující gól vstřelil 46 sekund před třetí sirénou Ryan Getzlaf, jenž se trefil poprvé po 17 zápasech.

Propast mezi Flames a osmým Dallasem se tak prohloubila na čtyři body, naopak Kačeři stáhli ztrátu na Calgary na rozdíl tří bodů.

Washington - New Jersey 0:5 (0:3, 0:2, 0:0)

Branky: 12., 18. a 24. Parise (na první Eliáš), 19. Zubrus, 36. Eliáš.
Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 20 střel inkasoval pět gólů a úspěšnost zásahů měl 75 procent. Střely na branku: 23:20. Diváci: 18.506.

Ottawa - Chicago 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky: 16. M. Michálek - 26. Bickell, 30. Marián Hossa. Střely na branku: 26:39. Diváci: 18.788.

Anaheim - Calgary 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky: 6. Ryan, 28. Perry, 60. Getzlaf - 4. Glencross, 45. Tanguay. Střely na branku: 38:29. Diváci: 16.431.

Detroit - Minnesota 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)

Branky: 1. a 37. Filppula, 17. B. Smith, 28. Helm, 38. White, 46. Zetterberg. Střely na branku: 35:19. Diváci: 20.066.

Edmonton - Dallas 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Branky: 60. Gagner (Hemský) - 29. Dvořák, 33. Vincour, 59. Ryder. Střely na branku: 20:15. Diváci: 16.839.

Tampa Bay - NY Rangers 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Branky: 28. Pyatt, 44. Purcell, 51. Stamkos, 62. Malone - 11. Anisimov, 23. Gáborík, 57. Dubinsky. Střely na branku: 31:19. Diváci: 19.204.