VIDEO Drsný faul na Jágra! Po útoku na hlavu nedohrál

Sport youtube.com, Sport
3. 12. 2014 7:41
Jaromír Jágr po nepotrestaném faulu na hlavu odstoupil ze zápasu proti Pittsburghu.
Podívejte se na nepotrestaný faul na Jaromíra Jágra | Video: youtube.com

Praha - Blížil se závěr druhé třetiny zápasu New Jersey v Pittsburghu a na ukazateli skóre stále zářily dvě nuly. Jaromír Jágr vezl puk za branku soupeře, když tu ho po odehrání kotouče drsným hitem na hlavu srazil domácí obránce Roberto Bortuzzo.

Dvaačtyřicetiletá hvězda Devils se v přerušené hře zvedla z ledu až po více než minutě. Jágr sice odjel na střídačku bez pomoci sám, ovšem zjevně otřesen zamířil rovnou do kabiny a do utkání se už nevrátil a New Jersey do této chvíle neuvedlo, v jakém je stavu.

"Prostě hraju tvrdě," řekl po utkání Bortuzzo, jenž nebyl za zákrok potrestán, ale vedení ligy už oznámilo, že se jím bude zabývat. Když došlo ke střetu, Jágr už byl dávno bez puku a navíc se zdálo, že ho urostlý pětadvacetiletý bek zasáhl loktem do obličeje.

"Kdyby tohle někdo udělal Sidney Crosbymu, tak je z toho čtvrtá světová válka," komentoval po zápase Bortuzzův zákrok trenér Devils Peter DeBoer.

Během duelu v Pittsburghu se New Jersey zranili ještě další dva útočníci. Patrik Eliáš odstoupil kvůli zranění ramene už v první třetině, nedohrál ani Stephen Gionta.

Devils nakonec prohráli těsně 0:1, když jedinou branku vstřelil ve 43. minutě Jevgenij Malkin.