VIDEO Clarkson dostal za bitku distanc na 10 zápasů

ČTK ČTK
24. 9. 2013 11:36
Hokejový útočník David Clarkson z Toronta dostal v NHL trest zákazu startu v deseti zápasech základní části za to, že v nedělním přípravném utkání proti Buffalu opustil střídačku a zapojil se do bitky
Podívejte se na záznam bitky mezi Torontem a Bostonem. | Video: youtube.com

Toronto - Hokejový útočník David Clarkson z Toronta dostal v NHL trest zákazu startu v deseti zápasech základní části za to, že v nedělním přípravném utkání proti Buffalu opustil střídačku a zapojil se do bitky. Začátek soutěže zmešká i forvard Zack Kassian z Vancouveru, který byl za faul vysokou holí na Sama Gagnera v sobotním utkání v Edmontonu suspendován na pět soutěžních utkání.

Potyčku v duelu na ledě Toronta vyprovokoval v 51. minutě bitkař Buffala John Scott, který se chtěl pustit do hvězdy Maple Leafs Phila Kessela. Do šarvátek se zapojilo všech deset hráčů a také oba gólmani Jonathan Bernier a Ryan Miller. Clarkson se ale přidal ze střídačky, za což je v soutěži automaticky trest na deset zápasů.

Clarkson přišel v létě do Toronta po skončení smlouvy v New Jersey a uzavřel jako volný hráč sedmiletý kontrakt na 36,75 milionu dolarů. Premiéru v dresu Maple Leafs si v NHL odbude až 25. října na ledě Columbusu a přijde při trestu o 269.230 dolarů ze svého platu.

Disciplinární řízení čeká i Kessela, který před 201 centimetrů měřícím a 115 kilogramů vážícím Scottem ujížděl a dvakrát jej přitom sekl hokejkou přes nohy. Následně se na ledě popral ve dvojičce s Brianem Flynnem, zatímco Scotta se snažil krotit Clarkson.

Kassian zasáhl ve druhé třetině sobotního utkání hokejkou do obličeje Gagnera, který má zlomenou čelist a bude zatím na neurčitou dobu mimo hru. Faulující Kassian má o datu svého vstupu do sezony jasno. Hrát může nejdříve 21. září na ledě Edmontonu. Trest dostal i na zbývající tři zápasy přípravy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 45 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, později opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Polský ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro v pátek podle agentury PAP řekl, že Soudní dvůr Evropské unie neměl v dané etapě sporu o důl Turów právo uložit Polsku pokutu. Spor o Turów před unijním soudem ještě nedospěl k verdiktu.

Brabec nechtěl být ohledně možné dohody konkrétní. "Dokud není domluveno všechno, není domluveno nic. Nicméně bylo několik bodů, které byly významně sporné celou dobu. Dnes po jednání vnímám posun v některých a uvidíme. Nechci konkretizovat," řekl v pátek. "Jsem rád, že se i po dnešním jednání přiblížil kompromis, který snad bude přijatelný pro obě strany, který snad budou umět schválit obě vlády," doplnil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nizozemský soud poslal do vězení zloděje obrazů van Gogha a Franse Halse

Devětapadesátiletého Nizozemce v pátek poslal na osm let za mříže soud v Lelystadu severovýchodně od Amsterodamu za krádež dvou cenných obrazů. Obraz Vincenta van Gogha Farní zahrada v Nuenenu z roku 1884 zmizel loni v březnu z muzea Singer Laren ve městě Laren. Loni v srpnu pak podle soudu tentýž zloděj ukradl i Halsovo plátno Dva smějící se chlapci (1627) z malého muzea Hofje van Mevrouw van Aerden v Leerdamu, asi 60 kilometrů jižně od nizozemského hlavního města.

Obě díla zmizela beze stopy. Jenom hodnotu Halsovy malby soud odhadl na 16 milionů eur (přes 400 milionů korun). "Tyto obrazy jsou součástí národního kulturního dědictví, mají význam pro dnešní i budoucí generace," konstatoval soud podle agentury DPA.

Na obou místech činu se našla DNA odsouzeného muže, který byl už v minulosti trestán za krádež umění. Obvinění z posledních krádeží popíral.

Zdroj: ČTK
Další zprávy