VIDEO Clarkson dostal za bitku distanc na 10 zápasů

Hokejový útočník David Clarkson z Toronta dostal v NHL trest zákazu startu v deseti zápasech základní části za to, že v nedělním přípravném utkání proti Buffalu opustil střídačku a zapojil se do bitky
Podívejte se na záznam bitky mezi Torontem a Bostonem. | Video: youtube.com

Toronto - Hokejový útočník David Clarkson z Toronta dostal v NHL trest zákazu startu v deseti zápasech základní části za to, že v nedělním přípravném utkání proti Buffalu opustil střídačku a zapojil se do bitky. Začátek soutěže zmešká i forvard Zack Kassian z Vancouveru, který byl za faul vysokou holí na Sama Gagnera v sobotním utkání v Edmontonu suspendován na pět soutěžních utkání.

Potyčku v duelu na ledě Toronta vyprovokoval v 51. minutě bitkař Buffala John Scott, který se chtěl pustit do hvězdy Maple Leafs Phila Kessela. Do šarvátek se zapojilo všech deset hráčů a také oba gólmani Jonathan Bernier a Ryan Miller. Clarkson se ale přidal ze střídačky, za což je v soutěži automaticky trest na deset zápasů.

Clarkson přišel v létě do Toronta po skončení smlouvy v New Jersey a uzavřel jako volný hráč sedmiletý kontrakt na 36,75 milionu dolarů. Premiéru v dresu Maple Leafs si v NHL odbude až 25. října na ledě Columbusu a přijde při trestu o 269.230 dolarů ze svého platu.

Disciplinární řízení čeká i Kessela, který před 201 centimetrů měřícím a 115 kilogramů vážícím Scottem ujížděl a dvakrát jej přitom sekl hokejkou přes nohy. Následně se na ledě popral ve dvojičce s Brianem Flynnem, zatímco Scotta se snažil krotit Clarkson.

Kassian zasáhl ve druhé třetině sobotního utkání hokejkou do obličeje Gagnera, který má zlomenou čelist a bude zatím na neurčitou dobu mimo hru. Faulující Kassian má o datu svého vstupu do sezony jasno. Hrát může nejdříve 21. září na ledě Edmontonu. Trest dostal i na zbývající tři zápasy přípravy.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy