VIDEO Bryzgalov byl pro smích, teď se mu tleská vestoje

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
9. 3. 2012 12:15
V posledních třech zápasech vychytal dvě nuly
Ilja Bryzgalov přijímá gratulace od Andreje Meszároše
Ilja Bryzgalov přijímá gratulace od Andreje Meszároše | Foto: Reuters

Philadelphia - V minulé sezoně byl jedním z nejlepších brankářů NHL a především díky němu postoupili hokejisté Phoenixu do bojů o Stanleyův pohár.

V létě hned po otevření přestupového okna proto po Iljovi Bryzgalovovi sáhla Philadelphia, která naopak měla s formou brankářů veliké problémy.

A aby jednatřicetiletého rodáka z Togliatti, o kterého byl v létě velký zájem, získala, nabídla mu devítiletý kontrakt na závratných 51 milionů dolarů, což se u hráče přes třicet let málokdy vidí.

Čtěte také:
VIDEO Zraněný Jágr skóroval, Vincour hrdinou utkání

I proto se dostal ruský brankář hned v úvodu sezony pod velký drobnohled médií a velká očekávání měli i fanoušci Flyers.

Média ho posílali do Ruska, fanoušci se mu smáli

Zatímco v "provinčním" Phoenixu měl na svou práci klid, ve Philadelphii se dostal pod obrovský tlak, se kterým se nedokázal vyrovnat.

Přestože si Philadelphia po většinu sezony držela a nyní stále drží pozici nejlépe střílejícího týmu soutěže, v počtu obdržených branek se řadila k horším týmům.

A Bryzgalov měl s týmovým parťákem a krajanem Sergejem Bobrovským jedny z nejhorších čísel z brankářů NHL. Kvůli špatným statistikám se na něj snášela tvrdá kritika, bulvární plátky ho posílaly zpět do Ruska a fanoušci Flyers si z něj tropili legraci.

V zámoří se dokonce začalo spekulovat, že na příští sezonu angažuje vedení Philadelphie nového gólmana.

Fanoušci mu nyní po každém zákroku tleskají

Bryzgalov však zatnul zuby a na kritiku odpověděl tím nejlepším způsobem, chytá jako z partesu.

V posledních pěti zápasech inkasoval jen šest branek, v posledních třech zápasech navíc dvakrát vychytal čisté konto a Flyers díky tomu mají aktuální sérii čtyř vyhraných zápasů v řadě.

Ve čtvrtečním zápase s Floridou pochytal všech 28 střel, díky čemuž si připsal čtvrté čisté konto v sezoně a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

A fanoušci Flyers zatracovaného brankáře vynášeli do nebes. Ve třetí třetině oceňovali každý jeho zákrok obrovským potleskem a po zápase se dočkal hromadných ovací vestoje. 

"Byl jsem tak koncentrovaný na hru, že jsem to (potlesk) vůbec nevnímal. Ale jestli to tak bylo, tak je to velice hezké," citoval Bryzgalova server NHL.com.

Podívejte se na Bryzgalovův zákrok proti útočníkovi Floridy Shawnu Matthiasovu:

Bryzgalova nepřekonal ani opakovanou střelou český útočník Tomáš Fleischmann:

Po zásahu proti střele Jasona Garrisona se už hala otřásala v základech (NHL.com):

 

Právě se děje

Další zprávy