VIDEO "Boží hokejka"! Blues zachránil zázračným zákrokem obránce

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
27. 12. 2015 10:26
V prodloužení zápasu mezi St. Louis a Dallasem se domácí obránce Kevin Shattenkirk vytasil se zázračným zásahem své hokejky, díky které dal svému celku šanci na vítězství v následných nájezdech.
Zázračný zákrok Kevina Shattenkirka

St. Louis – Hokejisté Dallasu, nejlepšího týmu NHL, se už už viděli s dalším triumfem v kapse. Na ledě St. Louis jeli ve druhé minutě prodloužení 2 na 1 Spezza se Sharpem. Jake Allen v brance "bluesmanů" už byl překonaný, jenže náhle se objevila hůl Kevina Shattenkirka...

"Už jsem měl ruce nahoře. Myslel jsem si, že je rozhodnuto, byla to parádní akce, zakončení a najednou se objevil Shattenkirk," vyprávěl po zápase své dojmy Jason Spezza. Ten zavezl kotouč do útočného pásma, předložil jej právě Patriku Sharpovi, který dokázal vymíchat Allena a backhandem zakončoval ke vzdálené tyči odkryté branky.

Jenže kolem té zároveň proklouzal jediný bek soupeře Shattenkirk, který se stihl z nepovedeného skluzu vrátit zpět do hry a hokejkou odpálit kotouč z prázdné branky. "Myslím, že měl trochu štěstí. A také ukázal tak trochu šikovnost. Škoda, že to nevyšlo, ale těším se na zítřek a další setkání s těmito kluky," dodal Spezza.

Ten se svými "hvězdami" prohrál nakonec v nájezdech 2:3, oba celky si ale vymění hostitelství zápasu a v noci na pondělí se střetnou znovu. Tentokrát ve třetím největším městě Texasu.