VIDEO "Boží hokejka"! Blues zachránil zázračným zákrokem obránce

V prodloužení zápasu mezi St. Louis a Dallasem se domácí obránce Kevin Shattenkirk vytasil se zázračným zásahem své hokejky, díky které dal svému celku šanci na vítězství v následných nájezdech.
Zázračný zákrok Kevina Shattenkirka | Video:

St. Louis – Hokejisté Dallasu, nejlepšího týmu NHL, se už už viděli s dalším triumfem v kapse. Na ledě St. Louis jeli ve druhé minutě prodloužení 2 na 1 Spezza se Sharpem. Jake Allen v brance "bluesmanů" už byl překonaný, jenže náhle se objevila hůl Kevina Shattenkirka...

"Už jsem měl ruce nahoře. Myslel jsem si, že je rozhodnuto, byla to parádní akce, zakončení a najednou se objevil Shattenkirk," vyprávěl po zápase své dojmy Jason Spezza. Ten zavezl kotouč do útočného pásma, předložil jej právě Patriku Sharpovi, který dokázal vymíchat Allena a backhandem zakončoval ke vzdálené tyči odkryté branky.

Jenže kolem té zároveň proklouzal jediný bek soupeře Shattenkirk, který se stihl z nepovedeného skluzu vrátit zpět do hry a hokejkou odpálit kotouč z prázdné branky. "Myslím, že měl trochu štěstí. A také ukázal tak trochu šikovnost. Škoda, že to nevyšlo, ale těším se na zítřek a další setkání s těmito kluky," dodal Spezza.

Ten se svými "hvězdami" prohrál nakonec v nájezdech 2:3, oba celky si ale vymění hostitelství zápasu a v noci na pondělí se střetnou znovu. Tentokrát ve třetím největším městě Texasu.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

 

Právě se děje

před 23 minutami

Ministři mají interpelace "na salámu", stěžuje si opozice. Vondráček se na ně kvůli docházce obrátí

Předseda sněmovny Radek Vondráček z vládního hnutí ANO se chce obrátit na vládu a jednat s ní o docházce ministrů na sněmovní interpelace. Řekl to při čtvrtečních interpelacích v reakci na stížnosti předsedkyně opoziční TOP 09 Markéty Pekarové Adamové. Adamové vadili chybějící ministři a prohlásila, že většina vlády má sněmovnu "na salámu".

"Chtěla bych vás tedy požádat pane předsedo sněmovny, aby, byť už se chýlíme ke konci volebního období a možná někteří ministři už si balí, tak aby opravdu nezanedbávali tuto svoji povinnost, abyste je k tomu vyzval jako jejich stranický kolega a aby se zkrátka nedělo to, že má většina vlády, ani ne polovina, ale většina vlády Poslaneckou sněmovnu na salámu," prohlásila předsedkyně TOP 09.

"Já těch stranických kolegů ve vládě moc nemám, možná jenom tak tři. Ale ujišťuji vás o tom, že se mi to taky nelíbí, že tady nejsou. Takže slibuji, že se obrátím na vládu, abychom ty interpelace nějakým způsobem řešili důstojnou formou," reagoval Vondráček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy