VIDEO Bony zase úřadoval. Vstřelil první hattrick v Arnhemu

7. 10. 2012 13:15
Bony Wilfried se Vitesse Arnhem začíná vyplácet čím dál více.
Bony Wilfried vždy dokázal zareagovat na vedení soupeře | Video: Sport

Arnhem - Bony Wilfried se Vitesse Arnhem začíná vyplácet čím dál více. Především díky jeho gólům se tým z Arnhemu dělí po neúplném osmém kole o první místo nizozemské nejvyšší soutěže s Twente Enschede.

V sobotním zápase proti Heerenveenu navíc vstřelil svůj první hattrick v Eredivisie. Třiadvacetiletý útočník z Pobřeží Slonoviny jím pomohl alespoň k zisku bodu za remízu 3:3.

S osmi góly se tak dotáhl na nejlepšího střelce soutěže - Američana Jozyho Altidoreho z Alkmaaru.

Bývalý útočník Sparty, který do Arnhemu přestoupil loni v lednu, dokázal vždy gólem odpovědět na branku hostujícího týmu.

V 53. minutě odpověděl na gól Islanďana Finnbogasona z první půle lehkým doklepnutím do odkryté brány.

Bony vždy okamžitě gólově odpovídal

Islandský hráč sice o deset minut později znovu poslal hosty do vedení, Wilfried však v 70. minutě srovnal krok i střelecký účet přesnou hlavičkou ke vzdálenější tyči.

A i když Heerenveen prakticky hned vzápětí poslal opět do vedení Kums, Bony zanedlouho opět srovnal, když v 79. minutě vyrovnal z pokutového kopu.

To už na hřišti nebyl český obránce a Wilfriedův spoluhráč Tomáš Kalas, který byl po třetím gólu soupeře střídán.

V dresu Heerenveenu pak celý zápas odehrál Kalasův spoluhráč z české jedenadvacítky Lukáš Mareček.