VIDEO Blafák jako od Malkina. S brankářskou holí

Sport Sport
1. 12. 2012 11:28
Podívejte se na suverénní nájezd brankáře Georgiho Gelašvilliho
Podívejte se na suverénní nájezd brankáře Georgiho Gelašviliho | Video: Sport, Youtube.com

8. Georgi Gelašvili (2012)

Že nájezdy nemusí být jen doménou šikovných forvardů dokazují poslední dva kousky našeho přehledu nejkreativnějších gólů nedávné hokejové historie. 

Na podzim se totiž takto v exhibici Malkinova a Kovalčukova týmu předvedl brankář Georgi Gelašvili.

Ten při nájezdech sundal rukavice a bez respektu se rozjel na svého kolegu. Hned na začátku ukázal fanouškům, že si i hokejista v betonech umí prohodit puk mezi bruslemi, a pak rychlými pohyby ramen rozhýbal Olega Brataše na druhé straně. Následovala nechytatelná rána mezi betony a oslavná rybička. Exhibice, ve které si zahrály další současné i bývalé hvězdy ruského hokeje, včetně Pavla Dacjuka a Vjačeslava Fetisova, nakonec skončila remízou 15:15.

Poslední trefou v našem přehledu je neuvěřitelný gól, který svého času zvolila respektovaná kanadská stanice TSN brankou roku. Na svědomí ji má jeden český hokejista ... více zde.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy