VIDEO Blafák jako od Malkina. S brankářskou holí

Podívejte se na suverénní nájezd brankáře Georgiho Gelašvilliho
Podívejte se na suverénní nájezd brankáře Georgiho Gelašviliho | Video: Sport, Youtube.com

8. Georgi Gelašvili (2012)

Že nájezdy nemusí být jen doménou šikovných forvardů dokazují poslední dva kousky našeho přehledu nejkreativnějších gólů nedávné hokejové historie. 

Na podzim se totiž takto v exhibici Malkinova a Kovalčukova týmu předvedl brankář Georgi Gelašvili.

Ten při nájezdech sundal rukavice a bez respektu se rozjel na svého kolegu. Hned na začátku ukázal fanouškům, že si i hokejista v betonech umí prohodit puk mezi bruslemi, a pak rychlými pohyby ramen rozhýbal Olega Brataše na druhé straně. Následovala nechytatelná rána mezi betony a oslavná rybička. Exhibice, ve které si zahrály další současné i bývalé hvězdy ruského hokeje, včetně Pavla Dacjuka a Vjačeslava Fetisova, nakonec skončila remízou 15:15.

Poslední trefou v našem přehledu je neuvěřitelný gól, který svého času zvolila respektovaná kanadská stanice TSN brankou roku. Na svědomí ji má jeden český hokejista ... více zde.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Za vraždu cyklistky v Olomouci si muž odpyká 25 let, odvolání vzal zpět

Za loňskou brutální vraždu cyklistky na okraji Olomouce si osmačtyřicetiletý Rostislav Basler definitivně odpyká výjimečný trest 25 let. Na začátku jednání u olomouckého vrchního soudu vzal dnes své odvolání nečekaně zpět. Muž původně s vinou souhlasil, odvolal se pouze do výše trestu. Kromě výjimečného trestu má uloženu také zabezpečovací detenci. Znalci jej totiž označili za agresivního sadistu, který je pro společnost extrémně nebezpečný.

Případ se stal loni 15. dubna na periferii Olomouce. Muž si jednapadesátiletou cyklistku náhodně vytipoval a počíhal si na ni podle obžaloby na rozcestí u božích muk. Poté, co odmítla jeho výzvu k sexu, ji surově napadl. Pětkrát ji udeřil sekerou sečnou stranou do hlavy a trupu, bodl kuchyňským nožem do krku a poté s největší pravděpodobností ještě rdousil rukou. Žena utrpěla řadu zranění, zemřela na místě. Bezprostřední příčinou byl krvácivý šok, vykrvácela z proříznuté hrdelní žíly.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stát chce Brusel požádat o proplacení dotace pro firmu Agrofertu. Pokud to zamítne, může ho Praha žalovat

Plastikářská firma Fatra ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO) obdržela letos v únoru dotaci 547 tisíc korun ze státní kasy. A to i přesto, že v tu dobu Evropská komise preventivně pozastavila dotace pro podniky z holdingu Agrofertu. Informoval o tom v úterý o tom server iRozhlas.cz.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) nyní mají v plánu zariskovat a pokusit se požádat Evropskou komisi o proplacení dotace, aby otestovali její reakci, píše dále server. Do Bruselu již ohledně toho napsali dopis.

Pokud to Brusel zamítne, získají české úřady rozhodnutí o zamítnutí platby, na základě kterého budou moct Evropskou komisi žalovat a dohnat tak spor o střet zájmů Andreje Babiše před soud.

Tento plán by ale také mohl vést k pozastavení všech dotací z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost pro Česko. "Vezměte prosím na vědomí, že pokud nebudou zohledněna další doporučení auditu, bude nutné širší přerušení plateb," odpověděl podle iRozhlasu na dopis českých ministrů  šéf Generálního ředitelství pro regionální politiku Evropské komise Marc Lemaitre.

Zdroj: Domácí
Další zprávy