Vicemistr Třinec začal Ligu mistrů porážkou ve Stavengeru

20. 8. 2015 22:23
Hokejisté Třince vstoupili do druhého ročníku Ligy mistrů porážkou na ledě norského Stavangeru 1:4.
Kouč Třince Václav Varaďa nemohl být s výsledkem i výkonem v Norsku spokojený.
Kouč Třince Václav Varaďa nemohl být s výsledkem i výkonem v Norsku spokojený. | Foto: Lukáš Filipec

Stavanger - Hokejisté Třince vstoupili do druhého ročníku Ligy mistrů porážkou na ledě norského Stavangeru 1:4. Úřadující vicemistr extraligy se prosadil až při tříbrankovém vedení domácích, když se v závěru druhé části trefil Erik Hrňa.

Třinečtí sice hráli hned v první minutě přesilovku, jenže tu nevyužili a v polovině šesté minuty jako první inkasovali z hole Dahla-Andersena. Vzápětí neuspěl na druhé straně s vyrovnáním Rákos a favorita nedlouho před přestávkou potrestal druhým gólem Soares.

Ve druhé třetině orazítkoval navíc Kristiansen tyč. Oceláři sice byli střelecky výrazně aktivnější a na střely mezi tyče vyhráli druhé dějství 12:4, na skóre se to však nijak zásadně neprojevilo. Skvěle sehrané přečíslení dvou na jednoho znamenalo ve 38. minutě vedení Seveřanů už 3:0, až 47 vteřin před druhou sirénou korigoval kanonýr Hrňa.

Johansson pak nekompromisní dělovkou z kruhu vyhnal z brankoviště Hrubce, jehož nahradil Hamerlík. Domácí už si však přes některé slibné příležitosti Třince nenechali cenné vítězství vzít.

Hokejová Liga mistrů - 1. kolo:

Skupina L:

Stavanger - HC Oceláři Třinec 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Dahl-Andersen, 19. Soares (Solberg), 38. Balcers (Trettenes, Johannesen), 47. Johansson (Soares, Sertich) - 40. Hrňa (Hrabal). Rozhodčí: Suorsa (Fin.), Hansen - Bakli, Dahl (všichni Nor.). Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 2659.

Sestava Třince: Hrubec (47. Hamerlík) - Klesla, Nosek, Hrabal, M. Doudera, Foltýn, Linhart, Adámek, L. Doudera - Adamský, Polanský, Dravecký - Hrňa, Plíhal, Kreps - Rákos, Matuš, Irgl - Cienciala, Rufer, Jašek. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Skupina M:

Storhamar - HC Sparta Praha 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Jensen (Hotham, Zettergren), 36. Ronnild (Bull, Lindahl) - 4. Netík (Barinka), 19. Kumstát (Čajkovský), 48. Čajkovský (Netík, Barinka). Rozhodčí: Sjöqvist (Švéd.), Hallin - Kilian, Waldejier (všichni Nor.). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 4714.

Sestava Sparty: Pöpperle - Polášek, Glenn, Barinka, Čajkovský, Mikuš, Eminger, Švrček - Buchtele, Hlinka, Netík - Kumstát, Pech, Kudrna - Sabolič, Cingel, Forman - Dvořáček, Dragoun, Réway - Procházka. Trenéři: Jandač a Moták.

1. kolo základních skupin hokejové Ligy mistrů:

Skupina B: Djurgaarden - Tappara Tampere 2:4.

Skupina C: Sönderjyske - Salcburk 4:1.

Skupina E: Färjestad - Davos 0:4.

Skupina G: TPS Turku - Linec 6:1.

Skupina H: Košice - Mnichov 2:4.

Skupina J: Krefeld - Kärpät Oulu 0:2 (Huml 1+0).

Skupina K: Fribourg-Gottéron - Lukko Rauma 3:4 po sam. nájezdech.

Přípravné hokejové zápasy:

Orli Znojmo - PSG Zlín 4:6 (2:3, 0:1, 2:2)

Branky: 14. Fiala, 15. Šedivý, 44. Podešva, 45. Lattner - 3. Ondráček, 9. Kotvan, 17. Čachotský, 31. Urbanec, 54. D. Hrazdíra, 56. Štumpf.

HC Kometa Brno - HK Dukla Trenčín 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky: 8. J. Hruška, 8. Kováčik, 24. V. Němec, 42. Mrázek - 3. Jakúbek, 26. Hudec.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0)

Branky: 15. Koblasa, 35. D. Hruška z tr. střílení - 1. J. Sýkora, 2. Moravčík, rozhodující sam. nájezd Lev.

Piráti Chomutov - SK Kadaň 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Branky: 28. L. Květoň, 28. Kranjc, 34. D. Kaše, 48. Kämpf - 23. Dvořák, 55. T. Rohan.