Veteráni na (p)odpis. Jágr není sám, která slavná jména v NHL stále čekají na podpis nové smlouvy?

Jaromír Jágr nemá smlouvu. Ve 45letech chce pokračovat v NHL, ale nikdo mu nechce nabídnout peníze, které pokračuje. Podívejte se, jací jiní veteráni jsou zatím v zámoří bez práce.
JAROMÍR JÁGR (45 let) - Po nečekaném konci na Floridě je bez angažmá, kolem jeho jména neexistují ani žádné opravdu seriózní spekulace. Nedávno se mluvilo o zájmu Calgary nebo Buffala, to ale nikdo nepotvrdil. Legenda tak ani po čtrnácti dnech netuší, zda sežene práci. Mimo jiné i proto, že chce Jágr hodně peněz. V minulé sezoně si vydělal 5,5 milionu dolarů. Tolik mu už ale asi nikdo nedá.
SHANE DOAN (41 let) - Jednadvacet sezon, nepřetržitě. Tak dlouho Shane Doan spojil svou kariéru s týmem z Phoenixu, byl legendou klubu i jeho kapitánem. Chtěl zůstat, Coyotes se ale vydali jiným směrem a opomenutí největšího hráče v jejich historii bylo šokem. Co dál? Doan chce hrát ještě jednu sezonu. Žádný tým se pro něj ale nenašel.
ANDREJ MARKOV (38 let) - Byl oporou obrany Montrealu, i ve 38 letech si věří na minimálně další dvě parádní sezony v NHL. Alespoň tak to dal najevo Canadiens, když si řekl o dvouletou smlouvu za údajně hodně nadsazené peníze. Minulý rok si vydělával 5,75 milionu dolaru. Teď prý chtěl ještě více. Legenda klubu tak najednou skončila na trhu volných hráčů.
JAROME IGINLA (40 let) - Mluvilo se o tom, že by se Iginla mohl vrátit do Calgary, taková varianta ale prý nedávno padla. A tak Iginla ve 40 letech na novou práci čeká. Loni hrál za Colorado, sezonu končil po výměně v Los Angeles. Pokud prý nedostane atraktivní nabídku, je prý připraven s hokejem skončit.
Foto: ČTK
asus
14. 7. 2017 7:22
Mládí vpřed. NHL sází na rychlost, starší hráči to mají se získáním práce rok od roku těžší. Taky proto v tom Jaromír Jágr nelítá sám. 45letá legenda je už čtrnáct dnů bez práce, tu přitom zatím marně hledají i jiní, mnohem mladší hráči a přesto borci, jejichž kariéra se chýlí ke konci. Podívejte se na přehled hráčů (a v mnoha případech i legend) na prahu čtyřicítky, kteří v zámoří čekají na nabídku pro příští sezonu. Jsou zralí na podpis, nebo odpis?
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Aktualizováno před 1 hodinou

Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po druhém kole úterní tajné volby neobsazené

Křeslo šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po další tajné volbě neobsazené. Havlíček (ANO) a Okamura (SPD) neuspěli ani ve druhém kole.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kubánské úřady poprvé potvrdily, že v souvislosti s protivládními demonstracemi z loňského července stíhají stovky lidí

Oficiální místa dosud zprávy o zadržených nekomentovala, organizace na ochranu lidských práv ale referovaly o rozsáhlé represi a americké ministerstvo zahraničí mluvilo o stovkách lidí ve vězení.

Podle prohlášení, které dnes otiskl vládní deník Granma, za demonstrace bylo stíháno 790 osob. Zhruba 80 jich nakonec úřady neobvinily a 172 již bylo odsouzeno. Nejčastějšími obviněními jsou poškozování cizí věci, násilí proti úřední osobě či narušování veřejného pořádku. Zhruba 70 procent obviněných je ve vazbě. Mezi stíhanými jsou i desítky nezletilců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy