reklama
 
 

Veterán Selänne bude hrát nadále za Anaheim

12. 7. 2012
Finský hokejový kanonýr Teemu Selänne bude i po 42. narozeninách pokračovat v NHL.

Anaheim - Finský hokejový kanonýr Teemu Selänne bude i po 42. narozeninách pokračovat v NHL.

Dvanáctý nejlepší střelec v historii soutěže podepsal ve svém dosavadním působišti Anaheimu roční smlouvu, díky níž si vydělá 4,5 milionu dolarů.

"Pořád cítím, že dokážu hrát na nejvyšší úrovni," uvedl po podpisu nového kontraktu Selänne, jenž byl v uplynulé sezoně nejproduktivnějším hráčem Ducks (66 bodů) a třetím nejlepším střelcem (26 gólů).

"Tohle je moje oblíbené místo a už se nemůžu dočkat, až zase vyjedu na led před našimi skvělými fanoušky," dodal "Finský blesk", jenž do Anaheimu přišel poprvé v roce 1996 a nyní v něm působí nepřetržitě od roku 2005.

Dva roky nato pomohl kalifornskému týmu k zisku prvního Stanley Cupu v klubových dějinách.

Souboj Jágr - Selänne bude pokračovat

V příštím ročníku NHL tak bude pokračovat Selänneho souboj s Jaromírem Jágrem o pozici nejlepšího evropského kanonýra v historii NHL.

Český útočník, jenž bude hrát za Dallas za téměř totožnou částku 4,55 milionu dolarů, má na 11. místě historické tabulky 665 gólů, Selänne je pouze o dvě branky za ním.

Oba s největší pravděpodobností brzy překonají desátého Luka Robitaillea (668) a budou útočit na legendu Maria Lemieuxe, jenž má coby devátý na kontě 690 branek.

Helsinský rodák Selänne nastupoval v NHL kromě Anaheimu také za Winnipeg, San Jose a Colorado, během 19 sezon odehrál 1341 zápasů a nasbíral 1406 bodů.

S finskou reprezentací získal na ZOH a MS pět medailí, zlato mu ale ve sbírce chybí.

autoři: ČTK, Sport | 12. 7. 2012

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama