Velký obrat proti Spartě vynesl liberecké Tygry do čela extraligy

30. 9. 2015 21:25
Liberečtí porazili Spartu a jsou v čele ligy.
Liberečtí porazili Spartu a jsou v čele ligy. | Foto: Milan Kammermayer

Liberec - Hokejisté Liberce vyhráli v předehrávce 7. kola extraligy nad Spartou 5:4 po samostatných nájezdech a dostali se do čela tabulky o bod před Mladou Boleslav. Pražané venku potřetí za sebou prohráli a klesli na třetí místo. Bílí Tygři prohrávali už 2:4, ale obrat dokonal v rozstřelu Branko Radivojevič.

Aktivněji začali hosté

První šanci měl ve druhé minutě hostující Forman a Bílí Tygři se následně ubránili i při Špačkově vyloučení, při kterém prověřil Lašáka Polášek. Pöpperle musel vážněji zasahovat až v deváté minutě, kdy bekhendem zkoušel štěstí Šimek a pak měl šanci Lakatoš. Ve 12. minutě už se Liberec dočkal. Ševc vysunul Bakoše, který prostřelil sparťanského gólmana mezi betony.

Vedení domácím vydrželo jen 89 sekund. Réway ještě neuspěl, ale Forman už z levého kruhu Lašáka překonal. Při Jelínkově trestu hosté 14 vteřin před koncem úvodního dějství otočili stav, když se od modré čáry trefil slovenský bek Čajkovský a připsal si první trefu v české extralize.

Vstup do druhé části vyšel také lépe Spartě. Cingel sebral puk Ševcovi, Kudrna se natlačil před branku a bekhendem přehodil Lašáka. Bílí Tygři snížili ve 25. minutě, kdy už po 13 vteřinách zužitkoval výhodu při Réwayově trestu přesnou střelou z pravého kruhu na bližší tyč Bulíř. Vzápětí při Vitáskově trestu Lašák zasáhl proti Saboličovi, na druhé straně po objetí branky nepřekvapil Pöpperleho Vampola.

Ve 34. minutě se probil až před Lašáka Čajkovský, ale na lepší zakončení už neměl prostor. Při Řepíkově trestu pak Lašák zlikvidoval šanci osamoceného Klimka. Řepík se hned po návratu dostal přes Barinku sám před Pöpperleho, který se také vyznamenal. Další možnost měla i Sparta a Sabolič těsně minul. Pöpperle zase vytěsnil Bakošovu ránu v přesilovce a v čase 39:42 kryl i Bulířovo trestné střílení.

Liberec se nepoložil

Sparta oslabení přečkala a po 88 vteřinách zvýšila. V přečíslení tří na jednoho si vyměnil Réway puk s Klimkem a trefil se mezi Lašákovy betony. Při Výtiskově vyloučení mohl přidat další gól Sparty Sabolič. V polovině třetí třetiny Liberec bleskově během 43 vteřin vyrovnal. Nejdříve se při Glennově trestu trefil z levého kruhu přesně Bakoš a po dalším náporu Vampola dorazil puk z brankoviště.

Liberec byl při chuti a Pöpperle měl plné ruce práce. Dvě šance měl Bulíř a další pak Řepík. Pražané odolali i při Barinkově vyloučení a zápas dospěl do prodloužení. V něm mohl rozhodnout po průniku Réway a pak i Kumstát. Domácí měli převahu a do největší příležitosti se dostal Birner. V rozstřelu rozhodl ve třetí sérii Radivojevič.

7. kolo hokejové Tipsport extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Bakoš (Ševc), 25. Bulíř (P. Jelínek), 50. Bakoš (Radivojevič), 51. Vampola (Stránský), rozhodující sam. nájezd Radivojevič - 14. Forman (Netík, Přibyl), 20. Čajkovský (Kumstát, Pech), 23. A. Kudrna (Cingel), 42. Réway (Klimek). Rozhodčí: Fraňo, R. Svoboda - Komárek, Lhotský. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 4166.

Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Plutnar, Výtisk, Ulrych - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Stránský, P. Jelínek, Krenželok - Jonák, Lakatoš, D. Špaček. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

Sparta: Pöpperle - Čajkovský, Barinka, Polášek, J. Mikuš, Glenn, Piskáček, od 41. navíc Eminger - Sabolič, Pech, Kumstát - Réway, J. Hlinka, Klimek - Netík, Přibyl, Forman - Černoch, Cingel, A. Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16