Respektujte ženský hokej, bouří se Švédky. Kvůli stávce jim zrušili turnaj

ČTK ČTK
14. 9. 2019 11:42
Kvůli pokračujícím sporům švédských hokejistek a tamní hokejové asociace (SIHA) se neuskuteční turnaj, na který měly do Skandinávie v listopadu přicestovat týmy Spojených států, Kanady a Finska. Třiačtyřicet elitních švédských hráček vstoupilo do stávky v polovině srpna, akce národního týmu bojkotují kvůli nespokojenosti s pracovními a finančními podmínkami.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Hokejistky v srpnu odmítly nastoupit do pětidenního přípravného kempu a jejich unie zároveň zveřejnila seznam 10 nejpalčivějších problémů, kvůli nimž se rozhodly akci bojkotovat. Reprezentantkám vadí například nedostatečná finanční kompenzace za akce národního týmu, pojištění, cestovní podmínky, absence vize v ženském hokeji, špatné materiální vybavení a nedostatečný respekt.

Protože vyjednávání mezi asociací a hráčkami zatím nedospělo k výsledku, nebylo jasné, zda by hráčky na turnaj ve městě Lulea odcestovaly. "Ostatní účastníci z Finska, USA a Kanady si musejí naplánovat cestu a další záležitosti s dostatečným předstihem. Z toho důvodu se SIHA rozhodla turnaj zrušit," uvedla asociace v prohlášení, které cituje agentura Reuters.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 2 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy