Respektujte ženský hokej, bouří se Švédky. Kvůli stávce jim zrušili turnaj

ČTK ČTK
14. 9. 2019 11:42
Kvůli pokračujícím sporům švédských hokejistek a tamní hokejové asociace (SIHA) se neuskuteční turnaj, na který měly do Skandinávie v listopadu přicestovat týmy Spojených států, Kanady a Finska. Třiačtyřicet elitních švédských hráček vstoupilo do stávky v polovině srpna, akce národního týmu bojkotují kvůli nespokojenosti s pracovními a finančními podmínkami.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Hokejistky v srpnu odmítly nastoupit do pětidenního přípravného kempu a jejich unie zároveň zveřejnila seznam 10 nejpalčivějších problémů, kvůli nimž se rozhodly akci bojkotovat. Reprezentantkám vadí například nedostatečná finanční kompenzace za akce národního týmu, pojištění, cestovní podmínky, absence vize v ženském hokeji, špatné materiální vybavení a nedostatečný respekt.

Protože vyjednávání mezi asociací a hráčkami zatím nedospělo k výsledku, nebylo jasné, zda by hráčky na turnaj ve městě Lulea odcestovaly. "Ostatní účastníci z Finska, USA a Kanady si musejí naplánovat cestu a další záležitosti s dostatečným předstihem. Z toho důvodu se SIHA rozhodla turnaj zrušit," uvedla asociace v prohlášení, které cituje agentura Reuters.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy