Respektujte ženský hokej, bouří se Švédky. Kvůli stávce jim zrušili turnaj

ČTK ČTK
14. 9. 2019 11:42
Kvůli pokračujícím sporům švédských hokejistek a tamní hokejové asociace (SIHA) se neuskuteční turnaj, na který měly do Skandinávie v listopadu přicestovat týmy Spojených států, Kanady a Finska. Třiačtyřicet elitních švédských hráček vstoupilo do stávky v polovině srpna, akce národního týmu bojkotují kvůli nespokojenosti s pracovními a finančními podmínkami.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Hokejistky v srpnu odmítly nastoupit do pětidenního přípravného kempu a jejich unie zároveň zveřejnila seznam 10 nejpalčivějších problémů, kvůli nimž se rozhodly akci bojkotovat. Reprezentantkám vadí například nedostatečná finanční kompenzace za akce národního týmu, pojištění, cestovní podmínky, absence vize v ženském hokeji, špatné materiální vybavení a nedostatečný respekt.

Protože vyjednávání mezi asociací a hráčkami zatím nedospělo k výsledku, nebylo jasné, zda by hráčky na turnaj ve městě Lulea odcestovaly. "Ostatní účastníci z Finska, USA a Kanady si musejí naplánovat cestu a další záležitosti s dostatečným předstihem. Z toho důvodu se SIHA rozhodla turnaj zrušit," uvedla asociace v prohlášení, které cituje agentura Reuters.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Home Credit se vzdává snu o hongkongské burze

Skupina Home Credit nebude kvůli tržním podmínkám pokračovat v přípravě vstupu na hlavní trh burzy v Hongkongu se svými akciemi. Bez dalších podrobností to oznámila firma. Stoprocentně vlastněná dceřiná firma Home Credit B.V. (HCBV), která se zaměřuje na spotřebitelské úvěry, požádala o povolení obchodovat s akciemi v Hongkongu v červenci.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Druhý start ve finále SP střelci Nepejchalovi nevyšel

Druhý start ve finále Světového poháru českému sportovnímu střelci Filipu Nepejchalovi tolik nevyšel. Vítěz třípolohové střelby z malorážky dnes v Číně obsadil čtrnácté místo ve vzduchové pušce.

Dvacetiletý český talent tentokrát v disciplíně, v níž už dvakrát vyhrál soutěž Světového poháru včetně letošního triumfu v Mnichově, porazil jediného soupeře. S kvalifikačním nástřelem 620,8 bodu jej téměř pět bodů dělilo od postupu do osmičlenného finále.

Soutěž ovládl indický střelec Divjanš Singh Panvar, který teprve před měsícem oslavil sedmnácté narozeniny, o jedinou desetinu bodu před Istvánem Pénim z Maďarska.

před 1 hodinou

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy