VIDEO Otřes mozku a bezvědomí. Tvrdý pád ve švédské lize

10. 10. 2012 10:28
Útočník hostujícího celku HV 71 ve třetí třetině narazil hlavou nejdříve do plexiskla a pak na ni spadl na led, kde zůstal ležet čtvrt hodiny v bezvědomí.
Oscar Sundh narazil hlavou do plexiskla a pak na led. Patnáct minut byl v bezvědomí (ilustrační foto) | Video: Sport

Lulea - Bez vážných následků přestál švédský hokejista Oscar Sundh tvrdý pád hlavou na led v úterním ligovém zápase mezi jeho týmem HV 71 a domácí Luleou.

Pětadvacetiletý útočník má po čtvrthodině v bezvědomí těžký otřes mozku, ale krk ani mozek poškozené nejsou. Dnes by se měl z nemocnice vrátit domů do Jönköpingu.

Rentgenová vyšetření dopadla dobře a lékař Luley Yelverton Tegner švédským médiím řekl, že se Sundhem v noci mluvil.

"Bolí mě hlava, ale to je v pořádku," přiblížil jeho slova Tegner. "Je unavený a letargický, ale to se bude pomalu lepšit," dodal lékař. Mladý útočník se podle jeho názoru bude moci k hokeji vrátit.

Po Sundhově zranění byl ligový zápas v 47. minutě ukončen, skóre bylo 1:1. Dnes se zástupci Luley i HV 71 sejdou, aby se dohodli, co s utkáním bude.