Vancouver zůstává neporažen. Tentokrát zdolal Chicago

Sport Sport, Red Spo
1. 5. 2009 9:25
Vancouvuer - Chicago 5:3

Vancouver - Hokejisté Vancouveru Canucks nezakusili dosud v playoff kanadskoamerické NHL hořkost porážky, když po suverénním úvodu vstoupili vítězně i do druhého kola.

Ve svém nočním zápase totiž porazili před vlastními fanoušky v semifinále Západní konference Chicago 5:3 a ujali se v sérii vedení 1:0.

Domácí diváci se však v ochozech museli o vítězství dlouho strachovat. „Kosatky" sice vedli po dvou třetinách už o tři branky, jenže o toto vedení v závěrečné části přišli.

Na stíhací jízdě hostujícího týmu se podílel jednou asistencí i český útočník Martin Havlát.

Vancouveru pak konečnou výhru vystřelil až třiasedmdesát vteřin před sirénou finský bek Sami Salo. Tento závěr byl v zámořských médiích také překřtěn jako Van-tastic.

„Máme samozřejmě obrovskou radost. Ale ten gól je asi jedinou věcí, co se nám ve třetí třetině povedlo. Asi jsme se příliš uspokojili a soupeř toho ihned využil," uvedl po zápase autor vítězné branky.