Vampola opět simuloval, vedle pokuty má i zastavenou činnost

ČTK ČTK
20. 1. 2015 9:14
Vedle pokuty ve výši deseti procent měsíčního platu má tak i zastavenou činnost na jedno utkání.
Petr Vampola
Petr Vampola | Foto: CPA

Praha - Hokejový útočník Petr Vampola z Liberce byl již potřetí potrestán disciplinární komisí extraligy za nafilmovaný pád. Vedle pokuty ve výši deseti procent měsíčního platu má tak i zastavenou činnost na jedno utkání. ČTK o tom informoval tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Vampola se proti pravidlům provinil v závěru nedělního zápasu 39. kola na ledě Mladé Boleslavi, který Bílí Tygři prohráli 1:3. Rozhodčí Vladimír Pešina a Radek Wagner jej následně vyloučili. Dnes dostal mistr světa z roku 2010 další trest.

"Hráč (Vampola) byl atakován protihráčem Markem Trončinským. Pokusil se to využít k tomu, aby pádem na ledovou plochu ovlivnil úsudek rozhodčích a získal výhodu pro vlastní mužstvo. Z videozáznamu je zřejmé, že k pádu nedošlo v důsledku předchozího zákroku, ale že byl iniciován hráčem samotným," uvedl předseda komise Karel Holý v tiskové zprávě.

Za nafilmovaný pád nebo přehrávání disciplinární komise standardně uděluje pokutu, při opakovaném provinění však situaci řeší i jako nesportovní chování. Holý poukázal na fakt, že po druhém trestu byl Vampola na možnost přísnějšího posuzování upozorněn.

Liberec se bez dvaatřicetiletého útočníka bude muset obejít v pátečním zápasu na ledě Brna.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy