reklama
 
 

Válka bouřliváků. Novgorod vybírá mezi Říhou a Summanenem

6. 4. 2013 16:06
Trenér Miloš Říha by se po odchodu z Pardubic mohl vrátit do Kontinentální hokejové ligy jako kouč Torpeda Nižnij Novgorod.

Moskva - Trenér Miloš Říha by se po odchodu z Pardubic mohl vrátit do Kontinentální hokejové ligy jako kouč Torpeda Nižnij Novgorod.

Podle ruského listu Sport Express je český expert a bouřlivák jedním ze dvou kandidátů na převzetí týmu, tím druhým má být někdejší trenér Omsku a neméně temperamentní kouč - Fin Raimo Summanen.

Na střídačku Torpeda měl přijít Dmitrij Kvartalnov, ale rozhodl se zůstat v Novosibirsku. Proto vedení klubu začalo znovu hledat nástupce Fina Kariho Jalonena, který byl v průběhu letošní sezony odvolán a ve zbytku soutěže vedl Nižnij Novgorod dočasně Vjačeslav Rjanov. Torpedo skončilo v Západní konferenci jedenácté čtyři body za postupem do play off.

O Říhově možném příchodu do Nižního Novgorodu se spekulovalo už v prosinci, kdy vedení propustilo Jalonena. Českého kouče potkal stejný osud o měsíc dříve v Petrohradu, přestože jeho svěřenci v té době vedli KHL.

Říha trénoval v Rusku od roku 2007, před Petrohradem vedl Spartak Moskva, Chimik Voskresensk i jeho nástupce Atlant Mytišči. V lednu se vrátil do týmu Pardubic, s kterým vybojoval na poslední chvíli účast v předkole play off.

autor: Sport | 6. 4. 2013 16:06

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama