V zápisu o utkání je jedničkou Štěpánek. Chytá Kovář

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
17. 5. 2012 19:46
Proti Švédsku ve čtvrtfinále nastoupí do branky Kovář.
Česko - Švédsko (Vondrka, Štěpánek)
Česko - Švédsko (Vondrka, Štěpánek) | Foto: Reuters

Praha - Podle předzápasových prognóz i prohlášení kouče Aloise Hadamczika měl ve čtvrtfinále proti Švédům nastoupit do české brány Jakub Kovář, v čerstvě vydaném zápise o utkání však figuruje na postu jedničky Jakub Štěpánek.

Možné změně oproti předpokladům napovídá i svědectví České televize, podle něhož Hadamczik při příjezdu na stadion odpovídal na téma gólmanů hodně neurčitě.

Zápis sice není pro skutečné nasazení brankářů závazný, ovšem v předchozích zápasech vždy odpovídal skutečnosti.

A tak tomu je i v tomto případě. Český trenér totiž dohrál show s gólmany až do konce. I přes zápis o utkání totiž nastoupil na rozbruslení jako první Jakub Kovář.

Podle toho je tak jasné, že do utkání nastoupí coby jednička českého výběru právě českobudějovický mladík.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy