Jágr dvěma góly dovedl Kladno k páté výhře v řadě

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
30. 9. 2012 19:37
Hokejisté Plzně porazili v 9. kole Spartu 5:4, Kladno vyhrálo v Českých Budějovicích 6:2.
Jaromír Jágr přidal v Českých Budějovicích dva góly
Jaromír Jágr přidal v Českých Budějovicích dva góly | Foto: CPA - Eduard Erben

Plzeň - Vyprodaná Budvar aréna v Českých Budějovicích viděla další představení kladenského Dream Teamu, který zvítězil popáté v řadě.

Na Jihočeších si Rytíři v rámci 7. kola Tipsport extraligy i přes úvodní rozpaky smlsli jednoznačnou výhrou 6:2.

Dvakrát se prosadila největší hvězda hostů Jaromír Jágr, který nejprve ve 24. minutě zvyšoval náskok Kladna na 2:0 a deset minut před koncem přidal z trestného střílení šestý gól.

Z jasné záležitosti drama

Plzeň, v jejíž brance se poprvé představila finská posila z Bostonu Tuukka Rask, dlouho vedla nad Spartou o tři branky, když na začátku prostřední části zvýšila na 4:1 a ve 45. minutě bleskově zareagovala na snížení hostů další trefou.

Pražané ale zbraně nesložili, a když skórovali Bahenský s Fosterem, začala se Škoda o tři body bát. O závěrečný nápor se však nakonec hosté připravili sami faulem Hlinky, který nedovoleně likvidoval brejk domácích.

Sparťané prohráli popáté za sebou a spekulace o brzkém odvolání kouče Richarda Žemličky nabírají reálných rozměrů.

Přetahovanou vyhrál Třinci Růžička

Devět gólů viděli také diváci v Třinci, navíc s podstatně dramatičtějším průběhem. Domácí utekli během první čtvrthodiny do úniku 2:0, ale v polovině zápasu už vedl o gól naopak Liberec.

Za další tři minuty už byl stav výhodnější znovu pro Slezany a divokou druhou třetinu zakončil trefou na 4:4 Bulíř.

Zajímavá podívaná dospěla do prodloužení, jenž 71 sekund před penaltovým rozstřelem ukončil Růžička. Třinecký kanonýr se trefil už poosmé v sezoně a zároveň rekordně v každém zápase.

Tři zápasy rozhodovaly nájezdy

Oceláři se bodově i co se týče skóre dotáhli do čela tabulky na Kometu. Brňané v Litvínově dvakrát vedli, jenže nakonec prohráli na nájezdy.

Zatímco doma se Chomutovu zatím příliš nedaří, na kluzištích soupeřů vytěžil už sedm bodů. Ty dva poslední získal ve Zlíně, kde po rozhodujícím nájezdu Frolíka vyhrál takticky opatrné střetnutí 2:1.

Penaltový rozstřel rozhodl také v Karlových Varech, odkud si vítězství 2:1 odvezly Pardubice.

Vítkovice prolomily sérii proher

Po čtyřech porážkách konečně zvítězily Vítkovice. Severomoravanům se podařilo ustrážit hvězdné slávistické duo Červenka - Sobotka a sami těžili z přesilových her.

Druhá branka sice padla už za vyrovnaného stavu hráčů na ledě, ovšem Červenka a Krejčík se teprve vraceli z trestné lavice a ještě do hry nezasáhli.

7. kolo hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 5:4 (2:1, 2:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 7. Vlasák (Slovák, Martin Straka), 16. Martin Straka (Vlasák, Jan Kovář), 22. Dvořák (Balej), 23. Hollweg (Lev), 45. Balej (Heřman) - 6. Simon (Gawryletz, Forman), 41. Pacovský (I. Rachůnek), 45. Bahenský (Luňák, Vallin), 58. Foster (Tenkrát, Milam). Rozhodčí: Souček, Turčan - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 7:8, navíc Hollweg - D. Kočí oba do konce utkání, Krstev 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5613.

Plzeň: Rask - Slovák, Jiří Hanzlík, Dan Růžička, J. Jeřábek, Marušák, Ševc - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Balej, M. Heřman, Dvořák - Hollweg, Pitule, Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Sparta: Schwarz (23. Neuvirth) - Philipp, Milam, Gawryletz, Krstev, Vallin, Husák (29. D. Sobotka), D. Kočí - Ton, Bahenský, I. Rachůnek - Tenkrát, J. Hlinka, Pacovský - Jánský, Foster, S. Treille - Simon, Luňák, Forman. Trenéři: Žemlička a Votruba.

HC Mountfield České Budějovice - Rytíři Kladno 2:6 (0:1, 1:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 31. Vydarený (Suja), 60. Šimánek (Jank, Ptáček) - 6. Tlustý (Plekanec, T. Kaberle), 24. Jágr, 28. Mocek (Kuchejda), 36. Plekanec (Židlický), 38. Valský (Melka), 50. Jágr z trest. střílení. Rozhodčí: Blecha, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 6421 (vyprodáno).

České Budějovice: Sáblík (38. Kantor) - Ptáček, Jank, Vydarený, Martínek, Frühauf, Vráblík, Kolarz - Dej, Kotalík, Šimánek - Mertl (41. Švihálek), Kašpařík, Podlešák - Soudek, Knotek, Rousek - Marek, Červený, Suja. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.
Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, T. Kaberle, Mocek, Macholda, Piskáček - Jágr, Plekanec, Tlustý - Hovorka, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Eberle, Dragoun - Valský, Melka, Kuchler. Trenéři: Vojta a Tatíček.

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 5:4 v prodl. (2:1, 2:3, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Hrabal (Bonk, M. Růžička), 16. Polanský (M. Růžička), 33. Bonk (Varaďa, Klouček), 33. D. Květoň (Adamský, Peterek), 64. M. Růžička (Bonk, Hrabal) - 18. Bulíř (T. Urban, P. Nedvěd), 26. Galamboš (Čakajík), 30. Netík (P. Nedvěd, Cebák), 36. Bulíř (Šmíd, P. Nedvěd). Rozhodčí: Polák, Mikula - Dřínovský, Čech. Vyloučení: 7:9, navíc T. Urban (Liberec) 10 minut. Využití: 1:2. Diváci: 3889.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Klouček, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos - Orsava, Zagrapan (31. Podešva), Hrňa. Trenéři: Turek a Janků.
Liberec: Pavelec - Šmíd, Čakajík, Výtisk, Cebák, Štich, Derner, Holub - Bulíř, P. Nedvěd, T. Urban - Kudrna, Filippi, Víšek - L. Krejčík, Netík, J. Vlach - Špaček, Galamboš, Š. Novotný, od 21. minuty Vantuch. Trenéři: M. Jelínek a Pešán.

PSG Zlín - Piráti Chomutov 1:2 po sam. náj. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 50. Čajánek (Veselý) - 4. Kraft (Pulpán, Michael Frolík), rozhodující nájezd Michael Frolík. Rozhodčí: Husička, Minář - Bláha, Jindra. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 3928.

Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Z. Okál, Holík, F. Čech - Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Chomutov: Kostúr - Palin, Pulpán, Rýgl, J. Mrázek, Pavlas, Lučka, Bartejs - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, V. Polák, Duda - Důras, Sikora, Hromas - Zálešák, Lušňák, Hafenrichter. Trenéři: J. Doležal a Antonik.

HC Energie Karlovy Vary - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:2 po sam. náj. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 38. D. Nosek (Gřegořek, Pech) - 48. Brendl (Píša, Bartek), rozhodující nájezd Bartek. Rozhodčí: Šindler, Hodek - Pešek, Bádal. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. Diváci: 2909.

Karlovy Vary: Mensator - Gründling, Kloz, Kohn, D. Nosek, Gřegořek, J. Látal, Gulaši, Prošek - Zucker, Skuhravý, Košťál - Zaťovič, Kumstát, Pech - Pohl, Skladaný, J. Doležal - Koblasa, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.
Pardubice: Salfický - Píša, V. Kočí, Sičák, Kindl, Vašíček, Kolář, Benák, Ďaloga - Hemský, T. Zohorna, Starý - Bartek, Beech, Somík - Kousal, Buchtele, Brendl - Semorád, T. Nosek, Cetkovský. Trenéři: Hynek a Lubina.

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 4:3 po sam. náj. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Hanzl (Skelnička), 32. Stříteský (Martinka, Trávníček), 52. Baláž (R. Pšurný), rozhodující nájezd Hanzl - 5. T. Svoboda (J. Svoboda), 34. Holec (Krejčiřík, Koreis), 39. J. Svoboda (J. Hruška). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Horinek, Kis. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 4698.

Litvínov: Francouz - Posmyk, K. Černý, Martinka, Stříteský, Sklenička, Havelka - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Kubinčák, Baláž, R. Pšurný - J. Černý, Jurčík, Rapáč, od 38. min. navíc Martin Frolík. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Valach, Malec, Valábik, Krejčiřík - Erat, L. Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Holec, Petrovický, M. Hořava - Koreis, Dočekal, H. Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo.

HC Vítkovice Steel - HC Slavia Praha 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 30. Szturc (Ujčík), 32. Klimek (Huna), 59. Burger (Szturc, Malík). Rozhodčí: A. Jeřábek, Trombík - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4061.

Vítkovice: Málek - R. Polák, Malík, Barinka, Voráček, Sloboda, Rehák, od 36. min. navíc Sedlák - Ujčík, Burger, Szturc - Huna, Roman, Klimek - Svačina, Kolouch, Walker - Šedivý, M. Hlinka, Kucsera. Trenéři: Trličík a Moták.
Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, J. Krejčík, Kolařík, Dresler, Kempný - Kalla, Červenka, V. Sobotka - Žejdl, Hertl, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Alinč, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.