V první lize začal závěrečný boj o baráž. Jihlava a Budějovice odstartovaly úspěšně

Aktualizováno 13. 3. 2017 21:29
České Budějovice se po dvou letech pokoušejí o návrat do baráže, kde by chtěly bojovat o postup do nejvyšší soutěže. První krok v semifinále WSM ligy zvládly a porazily doma pražskou Slavii 3:1. Jihlavě, která si zahrála baráž před rokem, stačil k první semifinálové výhře nad Kladnem jediný gól.
Radost hokejistů Budějovic
Radost hokejistů Budějovic | Foto: ČTK

Praha - Hokejisté Českých Budějovic a Jihlavy rozehráli lépe semifinálové série play off první ligy, jejichž vítězové postoupí do baráže o extraligu. Jihočeši porazili doma pražskou Slavii 3:1, Dukla na svém ledě zdolala nejhubenějším možným vítězstvím 1:0 Kladno. Ve čtyřčlenném boji o nejvyšší soutěž už mají jisté místo její dva nejhorší týmy: Karlovy Vary a Pardubice.

Budějovice sešívané přehráli

Vítěz základní části první ligy z Českých Budějovic k němu zamířil rozhodným krokem. Slavii porazil počtvrté za sebou a 6421 fanoušků ve vyprodaných ochozech Budvar arény o úspěchu svých miláčků příliš dlouho nepochybovalo.

V polovině 12. minuty poslal Motor do vedení rychlonohý slovenský útočník Michal Chovan. Navrátilec z marodky se trefil v oslabení a od té doby jeho tým duel kontroloval.

Vedení zvýšil dvěma trefami v polovině zápasu. Rok Pajič to zvládl vteřinu po vypršení přesilovky, Miloslav Čermák naopak proti svému bývalému klubu stihl využít početní výhodu za sedm sekund.

Červeno-bílí v závěru sice zbavili kouzla teprve devatenáctiletého soupeřova gólmana Petra Kváču, jenž po dvou čistých kontech po sobě inkasoval po téměř 194 minutách, na víc už ale nestačili.

Gólman Svoboda vychytal kladenské střelce

Kladno se v Jihlavě nedočkalo ani jednoho gólu, na branku domácího celku přitom vyslalo 30 střel. Jenže na bývalého gólmana juniorské reprezentace Miroslava Svobodu, jenž uplynulá dvě léta trénoval na kempu Edmontonu Oilers, si Středočeši nepřišli. Neuspěl ani ostrostřelec Petr Ton, který byl před Svobodou na začátku duelu sám. Autor 384 extraligových tref však nastřelil jen tyč.

Svoboda se pak blýskl několika skvělými zákroky proti střelám do horních rohů. Vítěze duelu určila jediná branka, kterou v 33. minutě vsítil Radek Hubáček. Důrazný útočník prostřelil se štěstím Lukáše Cikánka v kladenské brance a připravil Rytířům první porážku v letošním play off.

Semifinále play off první hokejové WSM ligy - 1. zápas:

Jihlava - Kladno 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 33. R. Hubáček. Rozhodčí: Horák, Würtherle - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 4026. Stav série: 1:0.

Motor České Budějovice - Slavia Praha 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Branky: 12. Chovan, 28. Pajič, 32. M. Čermák - 53. Šagát. Rozhodčí: Hejduk, Obadal - Zídek, Rampír. Vyloučení: 9:13. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6421 (vyprodáno). Stav série: 1:0.