Sparta utíká ostatním, Hradec v závěru zlomil Slavii

Sparta utíká ostatním. Na čele extraligy má náskok už 5 bodů před Brnem.
Diváci v Tipsport Aréně mohli velkou část první třetiny v klidu prosedět v restauraci,...
... hostující gólman Marcel Melicherčík poprvé inkasoval až 15. minutě.
Jenže do druhé třetiny nastoupil Liberec se vztyčeným hledí a kapitán Petr Nedvěd (uprostřed) gólem zavelel k pokusu o obrat.
Další radost Liberce znamenala zvrat na 1:2. To se psala 28. minuta.
1. 11. 2013 19:25
V extralize se v pátek hrálo 17. kolo hokejové extraligy.

Praha - V hokejové extralize se dnes hrálo 17. kolo. Sparta v něm zvýšila svůj náskok na čele soutěže už na pět bodů před druhým Brnem, beznadějně poslední zůstává Chomutov.

Sparta totiž doma v poslední třetině rozstřílela Liberec a nakonec vyhrála 5:2 a Brno zase smetlo Vítkovice 5:1. Po pěti porážkách v řadě dnes zabraly i Pardubice, které vyhrály 4:1 na ledě Kladna, Litvínov zase v severočském derby dvou beznadějně posledních týmů porazil 2:1 Chomutov. Hradec Králové zvítězil ve šlágru 2:1 na Slavii, uspěl i Třinec, který doma přehrál Plzeň v souboji o páté místo 3:0.

Sparta Tygry zlomila až ve třetí třetině

I když tomu výsledek úplně nenapovídá, Sparta to s Libercem neměla jednoduché, protože po jejich úvodním gólu hosté dvěma góly otočili průběžné skóre na 1:2.

Pražané však vyrovnali, poté stihli zkraje poslední třetiny třikrát udeřit během čtyř minut a 18 vteřin a připsali si sedmou výhru za sebou. Při porážce Slavie tak svěřenci kouče Josefa Jandače navýšili svůj náskok v čele tabulky na pět bodů.

Slavia prohrála s Hradcem 3 minuty před koncem

Slavia prohrála s Hradcem po pěti výhrách v řadě. O body ze znovu hodně defenzivního zápasu přišla až tři minuty před koncem, kdy se trefil Vydarený, jenž dokonal obrat v závěrečné třetině.

"Bohužel v posledních deseti minutách jsme udělali pár chyb a dostali dva góly. Bylo to ale i tím, že se nám zranili další hráči a museli jsme hrát už jen na dvě lajny. Hradec má kvalitní mužstvo a jeho síla byla v závěru vidět," řekl po utkání trenér Slavia Vladimír Růžička.

Hradec se na slávisty navíc bodově dotáhl, je čtvrtý. Třetí Slavia má ale o jeden odehraný zápas víc.

Kometa rozhodla zápas za 16 vteřin

Na druhé místo se před ně prostřílela Kometa Brno, která doma nedala šanci Vítkovicím - vyhrála jasně 5:1.

O vítězství rozhodla Kometa v polovině zápasu, kdy v rozmezí 16 sekund vstřelila dvě branky a další dva rychlé góly přidala v závěrečné třetině. Vítkovice prohrály po čtyřech vítězstvích na ledě soupeřů a v Brně už čtyři roky nevyhrály.

Piráti: Takhle se o záchranu nehraje

Beznadějně poslední naopak po prohře v Litvínově zůstávají se čtrnácti body Piráti Chomutov a na desáté místo zaručující postup do předkola play off ztrácejí stále sedm bodů.

Verva v důležitém utkání zásluhou výborného gólmana Pavla Francouze hájila do poslední chvíle vedení 2:0. O čisté konto Francouz přišel až osm vteřin před koncem, to už ale Piráti čas na vyrovnání neměli.

"Pro nás se utkání už od první třetiny nevyvíjelo dobře. Takto si nepředstavujeme boj o poslední místo. Měřítkem byla až druhá třetina, kdy jsme si vytvořili tlak, ale nedokázali jsme skórovat ani z nájezdu. Hokej je hra chyb, my je udělali a Litvínov je potresta," litoval kouč Pirátů Jiří Veber.

Výhru Třince řídil Polanský

Třinec nastřílel všechny branky v prostřední části, první tříbodový zisk Ocelářů ve druhé čtvrtině soutěže řídila jedna formace. Ve všech třech gólech měl prsty centr Jiří Polanský, který nejprve připravil vítěznou trefu Adamskému, druhý gól Ocelářů sám vstřelil a pak si asistenci připsal i u trefy Vladimíra Rotha.

Gólman Šimon Hrubec vychytal třetí čisté konto v sezoně a v této statistice se dotáhl na gólmana Slavie Dominika Furcha. Lepší už je pouze se čtyřmi shutouty Tomáš Pöpperle ze Sparty.

Vyhráli i hokejisté Pardubic na ledě Kladna 4:1 a ukončili tak sérii pěti porážek. Domácí Rytíři sice vedli od 15. minuty po trefě Petra Tenkráta, ale ve druhé třetině otočili stav Lukáš Radil s Tomášem Noskem a v závěrečném dějství pečetil výsledek dvěma góly Petr Sýkora.

Zlín pokazil Varům oslavu

Karlové Vary zase prohrály se Zlínem 3:4 a musely při oslavách 1000. utkání v nejvyšší soutěži strávit pátou porážku z posledních šesti duelů. Energie nastoupila v retro dresech z roku 1951 a před zápasem bylo do karlovarské Síně slávy uvedeno dalších šest bývalých osobností.

Dosavadní patnáctku členům doplnili Karel Janovský, Zdeněk Nádvorník (in memoriam), Antonín Podlaha, Miloslav Procházka, Vladimír Šuchman a Jan Jánský.

Výsledky 17. kola hokejové Tipsport extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Adamský (Polanský, Orsava), 31. Polanský (Rákos), 39. Roth (Polanský). Rozhodčí: Hribik, Lacina - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 4086.

Třinec: Hrubec - Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Zíb, Kania, Foltýn - Martin Růžička, Bonk, Zagrapan - Adamský, Polanský, Orsava - D. Květoň, Peterek, Varaďa - Matuš, Marek Růžička, Rufer - Rákos. Trenéři: Kalous a Marek.

Plzeň: Mensator (35. - 40. Machovský) - Jiří Hanzlík, Seman, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, Frolo - Indrák, Martin Straka, J. Straka - Kratěna, Lev, Pletka - Vlasák, Kašpařík, Duda - Š. Novotný, T. Sýkora, Petruška. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Martynek (Majdan, J. Černý), 50. Jánský (Ručinský, Hübl) - 60. J. Mrázek (Rutta). Rozhodčí: Šír, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 5802.

Litvínov: Francouz - Pavlík, Zeman, Šlégr, Gula, Posmyk, Sklenička - Jánský, Hübl, Lukeš - Rosa, Hanzl, Ručinský - Majdan, J. Černý, Martynek - Písařík, Jurčík, R. Pšurný. Trenéři: Rulík a M. Hořava.

Chomutov: Kostúr - Krstev, Malec, J. Mrázek, Pulpán, Šulák, Kučný, Bartejs, Rutta - Balej, Jaroslav Svoboda, Bartečko - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Hřebejk, Sikora, Šagát - Kaše, Kämpf, Račuk. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Veber.

Rytíři Kladno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 15. Tenkrát (Hlaváč, Patera) - 34. Radil (Kousal, T. Nosek), 39. T. Nosek (Gregorc), 46. P. Sýkora (T. Zohorna, Semorád), 56. P. Sýkora (Ďaloga). Rozhodčí: Pavlovič, Hrubý - Flegl, Štofa. Vyloučení: 5:9. Bez využití. Diváci: 3451.

Kladno: Chábera (55. Cikánek) - David Růžička, T. Kaberle, L. Procházeka, Doudera, P. Hořava, Jankovič, Černošek - Hlaváč, Patera, Tenkrát - S. Treille, Dragoun, Rudovský - Eberle, Kuchler, Machač - Strnad, Lukáč, Havlíček. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Pardubice: Salfický - Benák, Ďaloga, Píša, V. Kočí, Gregorc, Vašíček - P. Sýkora, Cetkovský, T. Zohorna - Radil, Kousal, T. Nosek - Tybor, Marha, Starý - Půhoný, Číp, Semorád. Trenéři: Venera a Říha ml.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. T. Svoboda (Jakub Svoboda), 30. Kováčik (H. Zohorna, Čermák), 30. Němec (J. Káňa II, Kuboš), 51. Kuboš (Žižka, Němec), 52. Koreis (Kováčik) - 37. Svačina (Sloboda, Kudělka). Rozhodčí: Hradil, Polák - Jindra, Skopal. Vyloučení: 8:8, navíc Čermák - Strapáč oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Čiliak - Dujsík, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka - H. Zohorna, Čermák, Jakub Svoboda - T. Svoboda, Němec, J. Káňa II - Dočekal, J. Hruška, Burian - Mrázek, Koreis, Holec. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Vítkovice: Dolejš - M. Hruška, Barinka, Sloboda, L. Kovář, Štencel, Kudělka, Dudáš, Bail - J. Káňa, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Strapáč, M. Hlinka, Szturc - Vandas, Valčák, Kolouch. Trenéři: Oremus a Šimíček.

HC Slavia Praha - Mountfield Hradec Králové 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 13. Kolář (Valach, Wharton) - 49. Knotek, 58. Vydarený (Šimánek, Kudrna). Rozhodčí: Horák, Pešina - Charvát, Frodl. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 3651.

Slavia Praha: Furch - Wharton, Holub, Valach, Šenkeřík, Knot, Kolařík, Beňovič - Kolář, Bednář, Krenželok - Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, P. Jelínek, Poletín - Micka, Vrdlovec, Klhůfek. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Jank - Kudrna, Mertl, Šimánek - Škoda, Červený, L. Květoň - Švagrovský, Knotek, Podlešák - Nedvídek, Tvrdík, Marek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Zaťovič (Pohl), 31. Hovorka (M. Látal, Gulaši), 40. Hovorka (Roman Vlach) - 6. O. Veselý (Balaštík, Leška), 12. Balaštík (Leška), 29. Holík (Čajánek), 34. Honejsek (Čajánek, Holík). Rozhodčí: Kalivoda, Šindler - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:3. Diváci: 3385.

Karlovy Vary: Závorka - Schusser, Bičánek, Kubka, J. Drtina, Parýzek, Gulaši - Pohl, R. Hruška, Zaťovič - Zucker, Vachovec, Dlouhý - Hovorka, Roman Vlach, J. Doležal - M. Látal, J. Kverka ml., Kytnár. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.

Zlín: Horčička - Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák - Balaštík, Leška, O. Veselý - Honejsek, Čajánek, Kubiš - Holík, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurík.

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 15. Sičák (Pech), 32. P. Ton (Kubát, J. Hlinka), 43. Kubát (I. Rachůnek), 44. Pech (Buchtele, Švrček), 47. Krejčík (Kumstát, Buchtele) - 23. P. Nedvěd (Urban, Čakajík), 28. Filippi (Dušek, Urban). Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:6, navíc Philipp (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6113.

Sparta: Pöpperle - Piskáček, Kubát, Švrček, Krejčík, Sičák, Philipp - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Simon, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Moták.

Liberec: Melicherčík - Hunkes, Čutta, Voráček, Výtisk, Čakajík, Derner, Šimek - Urban, P. Nedvěd, Dušek - Bartek, Vampola, Bulík - Pospíšil, Filippi, Bulíř - Jass, Zacha, Víšek. Trenéři: Hynek a M. Černý.

1. Sparta Praha 17 12 1 0 4 71:31 38
2. Brno 17 9 2 2 4 44:32 33
3. Slavia Praha 18 8 4 1 5 45:37 33
4. Hradec Králové 17 8 3 3 3 47:40 33
5. Třinec 17 9 1 1 6 51:50 30
6. Plzeň 17 7 2 2 6 45:45 27