V Buffalu veterána Haška nechtějí, nemají pro něj místo

ČTK ČTK
13. 7. 2012 10:26
Slavný hokejový brankář vyjednával se Sabres, k dohodě ale nedošlo.
Dominik Hašek.
Dominik Hašek. | Foto: CPA - Eduard Erben

Buffalo - Slavný hokejový brankář Dominik Hašek vyjednával o návratu do NHL s Buffalem, svůj bývalý klub ale neposílí. Podle generálního manažera Sabres Darcyho Regiera má sedmačtyřicetiletý veterán bezpochyby na zámořskou soutěž dostatečnou výkonnost, jeho tým se ale rozhodl nezasahovat do stávající brankářské dvojice.

"Z respektu k němu i k jeho kariéře v Buffalu jsme se s ním asi před měsícem sešli já a trenér Lindy Ruff a vyslechli jsme ho. Potom jsme se interně poradili a dali mu vědět, že jsme se rozhodli pokračovat s našimi současnými brankáři," řekl americkým novinářům Regier.

Haška povzbuzuje fakt, že Brodeur chytal finále

Při rozhodování prý nepochybovali o Haškových sportovních dovednostech. "Jsem si jistý jednou věcí - on nemá žádné pochyby o tom, že může dál hrát. Asi ho povzbuzuje i to, že někdo jako Martin Brodeur může chytat i ve čtyřiceti letech finále Stanleyova poháru. Nezpochybňuji jeho vůli či schopnosti, ale nemáme pro něj místo," vysvětlil.

Ze setkání s brankářem měl pozitivní pocit. "Byl z toho opravdu nadšený, přitom mu na začátku sezony bude 47. Doufám, že si najde tým, rád bych ho viděl zpátky v lize a snad se mu bude dařit - ale v Západní konferenci," vtipkoval Regier o tom, že by "Dominátora" nechtěl za soupeře na Východě.

Konverzace s Haškem vás donutí k úsměvu

S manažerem souhlasil i kouč Ruff. "Konverzace s Domem vás donutí k úsměvu. Je to bojovník. Když za nás hrál, byl skvělý," řekl Kanaďan Ruff.

Olympijský vítěz z Nagana Hašek po odchodu z NHL odehrál jeden ročník za Pardubice a další za Spartak Moskva v KHL. V poslední sezoně si dával od hokeje pauzu, udržoval se ale ve formě a nyní i v pokročilém sportovním věku usiluje o návrat do NHL. V jiné soutěži už chytat nechce.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Erdogan navštívil strategické město, které získal Ázerbájdžán v bojích s Arménií

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes navštívil strategické město Šuša, které obsadil Ázerbájdžán v loňských bojích o Náhorní Karabach s Arménií. Erdogana přijal s vojenskými poctami ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev. Turecko a Ázerbájdžán jsou blízkými spojenci, a to také ve vojenské oblasti. Arménie označila návštěvu za provokaci, uvedla agentura AP.

Oba prezidenti podepsali ve městě společnou deklaraci, ve které se jejich země zavazují k širší spolupráci. "V tomto dokumentu je mimořádně významná naše spolupráce v oblasti obranného průmyslu a vojenské podpory," uvedl Alijev.

Erdogan je prvním zahraničním prezidentem, který navštívil město Šuša poté, co se dostalo pod kontrolou Ázerbájdžánu. Uvedl, že zde chce otevřít turecký konzulát. "Tím zajistíme, že naše aktivity budou rychlejší a efektivnější," prohlásil. Zároveň vyzval Arménii, aby se zapojila do spolupráce a budování společné budoucnosti v regionu, uvedl turecký tisk.

Arménie však návštěvu odsoudila. Její ministerstvo zahraničí ji označilo za provokaci, jež "výrazně poškozuje mezinárodní snahy o stabilitu v regionu".

před 2 hodinami

Macron: Evropa by měla mít 10 obřích technologických firem, aby konkurovala USA

Francouzský prezident Emmanuel Macron by v Evropě do roku 2030 rád viděl deset technologických gigantů s tržní hodnotou každého z nich přesahující sto miliard eur (přes 2,5 bilionu Kč). Macron dnes v Elysejském paláci hostil stovku evropských investorů a podnikatelů v oblasti nových technologií. Iniciativa Scale Up Europe, po níž akce převzala jméno, si klade za cíl narušit dominanci Spojených států v odvětví.

Podnikatelé musí vlády dotlačit k větší efektivitě, myslí si Macron, který přitom zdůraznil zejména americkou a čínskou konkurenci. Cílem zmíněné evropské iniciativy, kterou se Francie pokouší vést, je zlepšení financování start-upů, hlavně v pozdější fázi růstu, aby se dostaly do vyšší ligy, přitáhly další investice a špičkové zaměstnance.

Macron s ohledem na francouzské předsednictví Evropské unie od počátku roku 2022 apeloval na zavedení takzvaného evropského technologické ho víza, aby bylo možné do EU přilákat zahraniční talenty, a na zaměření velkých investorů na inovaci.

Francouzský prezident připomněl, že cílem Francie je mít 25 jednorožců, tedy firem s hodnotou přes jednu miliardu dolarů (zhruba 25 miliard Kč). Dnes jich má patnáct.

Další zprávy